US Postal Service zamierza zaoferować tokeny NFT | Wiadomości | CrypS.

US Postal Service zamierza zaoferować tokeny NFT

Mariusz Przepiórka
US Postal Service zamierza zaoferować tokeny NFT

United States Postal Service (USPS) wkrótce wkroczy na rynek tokenów niezamiennych (NFT). Amerykański operator pocztowy nie chce jednak tworzyć dzieł sztuki, a zamierza wykorzystać tokeny w usłudze przesyłania listów i paczek.

We opublikowanym we wtorek komunikacie, platforma komunikacyjno-usługowa CaseMail poinformowała, że USPS certyfikował swoje pocztowe tokeny niezamienne do użytku w Stanach Zjednoczonych. Tokeny są cyfrowo stemplowane na etykietach ePostage USPS oraz na fizycznie przesyłanym przedmiocie, tworząc weryfikowalny łańcuch kontroli  nad aktywami cyfrowymi i fizycznymi, ponieważ wszystkie dane są zapisywane w sieci blockchain.

– Wykorzystanie NFT do ochrony procesu, który każdemu jest znany i ma bardzo duże znaczenie – wysyłanie listu lub paczki – pomaga zdjąć odium tajemniczości z tej istotnej  i nowej technologii – powiedział Joe Ruiz, założyciel i dyrektor generalny CaseMail. – Jest to po prostu znaczek pocztowy wydrukowany z sieci blockchain.

W pierwszej kolejności firma będzie oferować tokeny pocztowe „wyłącznie dla prawników i agencji rządowych”. Uruchomienie usługi zaplanowano na drugi kwartał bieżącego roku. Wtedy też USPS podpisze umowy z pośrednikami świadczącymi usługi dla osób fizycznych i dla przedsiębiorstw. Agencja rządowa zanotowała 73,1 mld USD przychodu z opłat pocztowych i innych usług w roku podatkowym 2020, co oznacza, że cyfrowe znaczki pocztowe mogą trafić na ogromny rynek.

US Postal Service zamierza zaoferować tokeny NFT
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.