US Postal Service zamierza zaoferować tokeny NFT | Wiadomości | CrypS.

US Postal Service zamierza zaoferować tokeny NFT

Mariusz Przepiórka
US Postal Service zamierza zaoferować tokeny NFT

United States Postal Service (USPS) wkrótce wkroczy na rynek tokenów niezamiennych (NFT). Amerykański operator pocztowy nie chce jednak tworzyć dzieł sztuki, a zamierza wykorzystać tokeny w usłudze przesyłania listów i paczek.

We opublikowanym we wtorek komunikacie, platforma komunikacyjno-usługowa CaseMail poinformowała, że USPS certyfikował swoje pocztowe tokeny niezamienne do użytku w Stanach Zjednoczonych. Tokeny są cyfrowo stemplowane na etykietach ePostage USPS oraz na fizycznie przesyłanym przedmiocie, tworząc weryfikowalny łańcuch kontroli  nad aktywami cyfrowymi i fizycznymi, ponieważ wszystkie dane są zapisywane w sieci blockchain.

– Wykorzystanie NFT do ochrony procesu, który każdemu jest znany i ma bardzo duże znaczenie – wysyłanie listu lub paczki – pomaga zdjąć odium tajemniczości z tej istotnej  i nowej technologii – powiedział Joe Ruiz, założyciel i dyrektor generalny CaseMail. – Jest to po prostu znaczek pocztowy wydrukowany z sieci blockchain.

W pierwszej kolejności firma będzie oferować tokeny pocztowe „wyłącznie dla prawników i agencji rządowych”. Uruchomienie usługi zaplanowano na drugi kwartał bieżącego roku. Wtedy też USPS podpisze umowy z pośrednikami świadczącymi usługi dla osób fizycznych i dla przedsiębiorstw. Agencja rządowa zanotowała 73,1 mld USD przychodu z opłat pocztowych i innych usług w roku podatkowym 2020, co oznacza, że cyfrowe znaczki pocztowe mogą trafić na ogromny rynek.

US Postal Service zamierza zaoferować tokeny NFT
reklama
reklama