Przeniesiono 12 208 BTC [766 mln USD] skradzionych z Bitfinex w 2016 r. | Wiadomości | CrypS.

Przeniesiono 12 208 BTC [766 mln USD] skradzionych z Bitfinex w 2016 r.

Michał Misiura
hakerzy przenieśli 12000 bitcoinów z hacku giełdy bitfinex Hack

Około 10% z 119 756 bitcoinów, przejętych podczas włamania na giełdę Bitfinex w 2016 roku, zostało przeniesione około godziny 19.30, 14 kwietnia.

O zdarzeniu, jako pierwszy, poinformował na Twitterze Whale Alert – bot zajmujący się śledzeniem dużych transferów kryptowalut. O godzinie 19.30 wykonano 63 transakcje, w których przesunięto 11 799 BTC. Wielkość pojedynczych zleceń wahała się od 1 do 1241 bitcoinów. Pół godziny później przeniesiono dodatkowe 409 bitcoinów. W sumie hakerzy ruszyli więc wczoraj 12 208 BTC, o wartości $....

Transfery środków rozpoczęły się w momencie, gdy oczy większej części branży były wpatrzone w giełdowy debiut Coinbase. Zdaniem analityków, komentujących sprawę dla CoinDesk, czas przesunięcia bitcoinów nie był przypadkowy, a notowanie spółki na Nasdaq mogło być wykorzystane jako zasłona dymna.

Atak na Bitfinex z 2016 roku

W sierpniu 2016 roku, giełda Bitfinex, która przedstawiała się wówczas jako „najbezpieczniejsza platforma do handlu kryptowalutami na świecie” padła ofiarą potężnego ataku hakerskiego. Napastnicy wykorzystali luki w zabezpieczeniach jej operatora płatności – BitGo. W ręce hakerów trafiło blisko 120 000 bitcoinów, wycenianych wtedy na 73 mln USD. Dziś jest to $....

Przełomem w sprawie miało okazać się aresztowanie dwóch braci z Izraela, których oskarżono o atak na Bitfinex. W ich portfelach kryptowalut nie znaleziono jednak poszukiwanej kwoty. Hakerzy uczestniczący w ataku, dali o sobie znać w 2020 roku, przenosząc środki w czerwcu i w listopadzie. Części z 736 BTC wystawionych na sprzedaż na Hydrze, czarnym rynku w Darknecie, miała trafić stamtąd z powrotem na Bitfinex. 30 listopada tego samego roku, hakerzy przenieśli ponad 5000 bitcoinów.

W zamian za pomoc w odzyskaniu środków, Bitfinex oferuje nagrodę w wysokości do 400 mln USD.

hakerzy przenieśli 12000 bitcoinów z hacku giełdy bitfinexreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.