Gary Gensler oficjalnie zatwierdzony jako przewodniczący SEC | Wiadomości | CrypS.

Gary Gensler oficjalnie zatwierdzony jako przewodniczący SEC

Redakcja
sec i occ publikują wytyczne w sprawie stablecoin ów

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) odnotowała wczoraj dwa wydarzenia. Gary Gensler został zatwierdzony jako następny przewodniczący SEC, a Hester Peirce zaktualizowała plan Safe Harbor.

Gensler zatwierdzony przez Senat

14 kwietnia Senat USA przegłosował w stosunku 53-45, że zatwierdza Gary’ego Genslera jako następnego przewodniczącego SEC.

Gensler jest obecnie profesorem blockchain na MIT. Pełnił również funkcję przewodniczącego Commodity Futures Trading Commission, a wcześniej pracował jako bankier Goldman Sachs.

Gensler zastąpi poprzedniego przewodniczącego, Jaya Claytona. Clayton był wsławiony swoim surowym stanowiskiem wobec kryptowalut. Pod jego rządami wiele nowych kryptowalut zostało uznanych za papiery wartościowe, co doprowadziło SEC do złożenia wielu pozwów przeciwko ICO.

Chociaż jest mało prawdopodobne, aby ta praktyka uległa zmianie, niektórzy uważają, że Gensler, ze względu na swoją wiedzę na temat blockchaina, może zająć bardziej wyważone stanowisko wobec kryptowalut. On sam już w marcu stwierdził, że będzie dążył do “jasności regulacyjnej wokół kryptowalut”.

Kryptowaluty prawie na pewno nadal będą uznawane za papiery wartościowe. Jednak zmiana przywództwa może doprowadzić m.in. do zatwierdzenia pierwszego Bitcoinowego ETFu w USA.

Peirce aktualizuje plan Safe Harbor

W międzyczasie komisarz SEC Hester M. Peirce opublikowała zaktualizowaną wersję swojej propozycji Safe Harbor. Jej celem jest zapewnienie projektom blockchain większej elastyczności.

Safe Harbor ma na celu zapewnienie deweloperom sieci trzyletniego okresu karencji, w którym … mogą ułatwić uczestnictwo i rozwój funkcjonalnej lub zdecentralizowanej sieci zwolnionej z przepisów rejestracyjnych federalnego prawa papierów wartościowych” – napisała Peirce w poście z 13 kwietnia.

Peirce zwróciła uwagę na trzy nowe zmiany w najnowszej wersji propozycji. Zmiany te obejmują dodatkowe wymagania dotyczące ujawniania planów rozwoju i raportów wyjścia.

Safe Harbor został po raz pierwszy ogłoszony przez Peirce podczas przemówienia na Międzynarodowym Kongresie Blockchain w lutym 2020 roku.

Peirce zauważyła również, że nadejście Genslera sprawia, że jest to idealny czas dla organów regulacyjnych, aby ponownie przeanalizować zasady i odpowiedzialnie stworzyć ramy regulacyjne dla kryptowalut.

sec i occ publikują wytyczne w sprawie stablecoin ówreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.