Ubezpieczyciel AXA zaczyna akceptować płatności w BTC | Wiadomości | CrypS.

Ubezpieczyciel AXA zaczyna akceptować płatności w BTC

Konrad Juszczyk
Ubezpieczyciel AXA zaczyna akceptować płatności w BTC

To duży krok w kierunku masowej adopcji kryptowalut, ponieważ od dziś wszyscy klienci prywatni największego ubezpieczyciela w Szwajcarii, mają możliwość opłacania składek ubezpieczeniowych w bitcoinach.

AXA akceptuje bitcoiny

AXA, będąca drugą co do wielkości firmą ubezpieczeniową w Europie, stała się pierwszym szwajcarskim ubezpieczycielem, który zaoferował swoim klientom opcję opłacania rachunków za pomocą bitcoina (BTC). Firma podjęła współpracę z uznanym brokerem kryptowalut Bitcoin Suisse. Płatności za pomocą najpopularniejszej kryptowaluty będą akceptowane dla prawie wszystkich produktów AXA, z wyjątkiem ubezpieczeń na życie, ze względu na bariery regulacyjne.

W 2019 roku ubezpieczyciel przeprowadził badania rynkowe, które pokazały, że około jedna trzecia respondentów w wieku od 18 do 55 lat już posiadała lub była zainteresowana kryptowalutą. AXA miała już w planach wprowadzić krypto-płatności, jednak przyspieszyła je ze względu na pandemię koronawirusa. Według Claudii Bienentreu szefowej ds. innowacji w Szwajcarskim AXA, akceptacja płatności Bitcoin jest „odpowiedzią firmy na rosnące zapotrzebowanie klientów na alternatywne rozwiązania płatnicze”.

Jak ma to wyglądać?

Działania ze strony klienta będą dokonywane za pomocą transferu kryptowaluty na podane konto przez AXA. Kwota do zapłaty we frankach szwajcarskich zostanie przeliczona na kwotę BTC, a kurs wymiany pozostanie ważny przez określony czas. W tym przedziale czasowym klienci nie będą ponosić żadnego ryzyka kursowego, a AXA nie będzie pobierać żadnych dodatkowych opłat od klientów, którzy zdecydują się płacić za pomocą BTC, a nie w walucie fiducjarnej.

Warto podkreślić, że AXA nie będzie przechowywać w swoich bilansach otrzymanych bitcoinów. Zamiast tego aktywa cyfrowe trafią w ręce brokera kryptowalut Bitcoin Suisse. Podczas gdy sam ubezpieczyciel nie daje żadnych opłat za płatności Bitcoin, Bitcoin Suisse uwzględnia własną prowizję w wysokości 1,75% przy obliczaniu kursów wymiany bitcoin-frank dla klientów AXA.

Zaangażowanie AXA w technologie blockchain obejmuje również członkostwo na platformie dokumentacji samochodów, która wykorzystuje blockchain do śledzenia i rejestrowania cyklu “życia” pojazdów. Ubezpieczyciel sponsoruje również Blockchain Challenge University of Basel, w którym wspiera badania nad wykorzystaniem inteligentnych kontraktów w branży ubezpieczeniowej.

Ubezpieczyciel AXA zaczyna akceptować płatności w BTCreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.