Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 08.09.21] | Wiadomości | CrypS.

Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 08.09.21]

Konrad Juszczyk
Najważniejsze newsy dnia z kryptowalut - 08.09.2021
 • Cena BTC spadła do 42 800 USD – 3 powody korekty na rynku kryptowalut
  W ciągu ostatnich 24 godzin bitcoin kosztował przez chwilę 42 837 dolarów, spadając do tej ceny z porannych szczytów w okolicy 52 750 USD. Razem z BTC spadki dosięgnęły także inne kryptowaluty. Dowiedz się co spowodowało drastyczny ruch w dół na rynku krypto.
 • Ripple zarzuca SEC stosowanie podwójnych standardów
  Token XRP nie zawsze był uznawany za papier wartościowy przez amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). Fakt ten ujrzał światło dzienne po ujawnieniu dokumentów w sprawie przeciwko Ripple.
 • McDonald’s zaczął przyjmować płatności Bitcoin w Salwadorze
  Chociaż prawo stanowi, że firmy muszą zaakceptować Bitcoin, wiele osób było sceptycznych, czy duże firmy będą w stanie zintegrować rozwiązania płatności BTC do czasu wejścia w życie ustawy. Jeden z największych fast-foodów na świecie udowodnił, że nie jest to duży problem.
 • Czy Ethereum osiągnie 30 000 USD do końca roku?
  Założyciel Ethereum jest bardzo pozytywnie nastawiony na przyszłość w krypto, szczególnie jeśli chodzi o ETH, zwłaszcza po niedawnym hardforku i wdrożeniu EIP-1559. Buterin powiedział jakiś czas temu, że spodziewa się, że cena ETH będzie 10 razy większa od obecnego poziomu do końca roku.
 • Chiny uruchomią pilotażowy projekt handlu zieloną energią
  Najwyższy organ planowania gospodarczego w Chinach dał zielone światło dla rozpoczęcia pilotażowego projektu wykorzystania technologii blockchain do handlu zieloną energią. Informację o planowanym projekcie przekazała Krajowa Komisja ds. Rozwoju i Reform (NDRC).
 • Grayscale jest teraz większy niż ekonomia Bahrajnu
  Reputacja firmy opiera się na słynnym Grayscale Bitcoin Trust – wehikule inwestycyjnym, który zapewnia bardziej tradycyjną ekspozycję portfela inwestorów na BTC. Raport firmy ujawnił, że firma osiągnęła aż 47 miliardów dolarów w zarządzanych aktywach cyfrowych, co czyni firmę bardziej wartościową niż państwo położone w Azji, w Zatoce Perskiej – Bahrajn.
 • SEC grozi pozwem giełdzie Coinbase
  Według doniesień medialnych, amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) zagroziła pozwem giełdzie Coinbase w związku z kryptowalutowym programem inwestycyjnym, który SEC uznaje za papier wartościowy.
 • Tajwańska policja aresztowała osoby stojące za SCAMem o wartości 5,41 mln dolarów
  Tajwańska policja aresztowała 14 osób pod zarzutem prowadzenia oszustwa inwestycyjnego o wartości 5,41 milionów dolarów (150 milionów nowych dolarów tajwańskich). Miało w nim uczestniczyć ponad 100 inwestorów kryptowalutowych.
 • Salwador wchodzi we współpracę z BitGo przy portfelu Chivo
  Salwador uczynił wczoraj Bitcoina legalnym środkiem płatniczym. Teraz, ten kraj Ameryki Łacińskiej ogłosił również, że dostawcą krajowego portfela będzie BitGo.
 • Charles Hoskinson przewiduje uznanie bitcoina przez inne kraje
  Inne kraje pójdą za przykładem Salwadoru i zalegalizują bitcoin. Opinię tę wyraził założyciel i szef firmy stojącej za Cardano IOHK Charles Hoskinson. „Większość osób poniżej 25 roku życia pozytywnie ocenia zasoby cyfrowe. Wielu z nich je posiada. To jest przyszłość. Ich dzieci będą dorastać z podobnymi wartościami i przekonaniami o naturze pieniędzy” – powiedział założyciel Cardano.
 • Panama idzie w ślady Salwadoru. Chce uczynić kryptowaluty metodą płatności
  Członek panamskiej niezależnej partii opozycyjnej Bancada Independiente wprowadził pro-kryptowalutowy projekt ustawy do panamskiego Kongresu. Jego celem jest uregulowanie kryptowalut jako metody płatności i uczynienie kraju „kompatybilnym z blockchainem, aktywami kryptowalutowymi i Internetem”.
Najważniejsze newsy dnia z kryptowalut - 08.09.2021
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.