Salwador wchodzi we współpracę z BitGo przy portfelu Chivo | Wiadomości | CrypS.

Salwador wchodzi we współpracę z BitGo przy portfelu Chivo

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
Salwador rozdaje BTC obywatelom kraju

Salwador uczynił wczoraj Bitcoina legalnym środkiem płatniczym. Ogłoszono, że dostawcą krajowego portfela będzie BitGo.

Bitcoin w Salwadorze

Salwador przeszedł wczoraj do historii jako pierwszy kraj, który używa Bitcoin w charakterze prawnego środka płatniczego. Aby ułatwić adopcję, rząd państwa opracował specjalny cyfrowy portfel o nazwie Chivo. Jak donosi Forbes, interfejs aplikacji i platformę bezpieczeństwa dostarczy firma BitGo.

BitGo powstała w 2013 roku i szybko stała się jedną z najbardziej docenianych blockchainowych spółek na świecie. Oferuje ona portfele multi-sig oraz usługi powiernicze dla Bitcoina. W maju Galaxy Digital sfinalizowało akwizycję BitGo za rekordową kwotę 1,2 miliarda dolarów. Była to pierwsza transakcja powyżej 1 miliarda dolarów w branży kryptowalut.

Wypowiadając się na temat adopcji Bitcoina w Salwadorze, dyrektor generalny i współzałożyciel BitGo Mike Belshe powiedział:

Aktywa cyfrowe wyglądają zupełnie inaczej od innych rodzajów pieniędzy, więc ludzie zastanawiają się, jak mogą pomóc. Jest to jednak okazja do budowania wolności finansowej dla mieszkańców Salwadoru

Oprócz udostępnienia portfela Chivo, Belshe stwierdził, że BitGo rozwinęło niewielką relację handlową z bankiem centralnym Salwadoru. Póki co nie podał jednak więcej szczegółów.

Portfel Chivo

Osoby korzystające z portfela będą mogły bezpłatnie przekazywać Bitcoin i dolary amerykańskie między wewnętrznymi adresami. Poniosą jednak opłatę przy przenoszeniu środków do portfeli innych niż Chivo. Portfel Chivo spotkał się z krytyką za to, że jest portfelem kustodialnym. Oznacza to, że BitGo będzie przechowywać środki w imieniu użytkowników, podobnie jak scentralizowana giełda kryptowalut.

Aby zachęcić do korzystania z nowego portfela, prezydent Salwadoru Nayib Bukele ogłosił w czerwcu, że każdy dorosły obywatel, który pobierze portfel Chivo, otrzyma za darmo Bitcoin o wartości 30 dolarów.

Salwador rozdaje BTC obywatelom krajureklama

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.