Salwador wchodzi we współpracę z BitGo przy portfelu Chivo | Wiadomości | CrypS.

Salwador wchodzi we współpracę z BitGo przy portfelu Chivo

Zerelik Maciej
Salwador rozdaje BTC obywatelom kraju

Salwador uczynił wczoraj Bitcoina legalnym środkiem płatniczym. Teraz, ten kraj Ameryki Łacińskiej ogłosił również, że dostawcą krajowego portfela będzie BitGo.

Bitcoin w Salwadorze

Salwador przeszedł wczoraj do historii jako pierwszy kraj, który używa Bitcoin w charakterze prawnego środka płatniczego. Aby ułatwić adopcję, rząd państwa opracował specjalny cyfrowy portfel o nazwie Chivo. Jak donosi Forbes, interfejs aplikacji i platformę bezpieczeństwa dostarczy firma BitGo.

BitGo powstała w 2013 roku i szybko stała się jedną z najbardziej docenianych blockchainowych spółek na świecie. Oferuje ona portfele multi-sig oraz usługi powiernicze dla Bitcoina. W maju Galaxy Digital sfinalizowało akwizycję BitGo za rekordową kwotę 1,2 miliarda dolarów. Była to pierwsza transakcja powyżej 1 miliarda dolarów w branży kryptowalut.

Wypowiadając się na temat adopcji Bitcoina w Salwadorze, dyrektor generalny i współzałożyciel BitGo Mike Belshe powiedział:

Aktywa cyfrowe wyglądają zupełnie inaczej od innych rodzajów pieniędzy, więc ludzie zastanawiają się, jak mogą pomóc. Jest to jednak okazja do budowania wolności finansowej dla mieszkańców Salwadoru

Oprócz udostępnienia portfela Chivo, Belshe stwierdził, że BitGo rozwinęło niewielką relację handlową z bankiem centralnym Salwadoru. Póki co nie podał jednak więcej szczegółów.

Portfel Chiv

Osoby korzystające z portfela będą mogły bezpłatnie przekazywać Bitcoin i dolary amerykańskie między wewnętrznymi adresami. Poniosą jednak opłatę przy przenoszeniu środków do portfeli innych niż Chivo. Portfel Chivo spotkał się z krytyką za to, że jest portfelem kustodialnym. Oznacza to, że BitGo będzie przechowywać środki w imieniu użytkowników, podobnie jak scentralizowana giełda kryptowalut.

Aby zachęcić do korzystania z nowego portfela, prezydent Salwadoru Nayib Bukele ogłosił w czerwcu, że każdy dorosły obywatel, który pobierze portfel Chivo, otrzyma za darmo Bitcoin o wartości 30 dolarów.

Salwador rozdaje BTC obywatelom kraju
reklama
reklama