McDonald's zaczął przyjmować płatności Bitcoin w Salwadorze | Wiadomości | CrypS.

McDonald’s zaczął przyjmować płatności Bitcoin w Salwadorze

Konrad Juszczyk
McDonald's zaczął przyjmować płatności Bitcoin w Salwadorze

Chociaż prawo stanowi, że firmy muszą zaakceptować Bitcoin, wiele osób było sceptycznych, czy duże firmy będą w stanie zintegrować rozwiązania płatności BTC do czasu wejścia w życie ustawy. Jeden z największych fast-foodów na świecie udowodnił, że nie jest to duży problem.

McDonald’s przyjmuje płatności BTC

07 września przejdzie do historii jako pierwszy dzień w historii, kiedy naród przyjął Bitcoin jako prawny środek płatniczy. Nowe prawo spotkało się z dużą krytyką i sprzeciwem ze strony innych krajów, instytucji finansowych i części społeczeństwa. Niektórzy twierdzili, że jego zatwierdzenie i wdrożenie nastąpiło zbyt szybko, przy czym część osób była mocno sceptyczna co do możliwości wprowadzenia płatności BTC przez firmy. Jedną z takich osób był dziennikarz Aaron Van Wirdum, który spodziewał się, że infrastruktura nie będzie gotowa od pierwszego dnia, jednak był pozytywnie zaskoczony, widząc, że się mylił.

Ku zaskoczeniu wielu krypto-maniaków, klienci McDonald’s w Salwadorze mogą teraz używać Bitcoina do płacenia za Big Maci i inne pozycje w menu we wszystkich 19 lokalizacjach w kraju i online oraz poprzez aplikację dostawczą. Firmie udało się zintegrować płatności OpenNode lightning ze swoimi usługami, co oznacza, że ​​każdy może kupić jedzenie w McDonald’s w Salwadorze za pomocą lightning network, skanując papierowy paragon z kodem QR ze swojego telefonu.

Partnerstwo OpenNode z McDonald’s dostarczyło rozwiązania płatniczego w odpowiednim czasie. Pobranie natywnej aplikacji Bitcoin Chivo w Salwadorze jest jednak chwilowo niedostępne z powodu wzrostu popytu. Warto dodać, że każdy Salwadorczyk w tym kraju ma lub wkrótce będzie mógł wykorzystać 30 dolarów w BTC przekazanych mu za pośrednictwem Chivo.

Co z pozostałymi firmami

Prezydent Salwadoru Nayib Bukele sam raportował zmiany w kraju, po wprowadzeniu płatności Bitcoin. Gdy ludzie w kraju zaczęli aktywować swoje portfele „Chivo”, Bukele informował ludność o problemach z aplikacją oraz o dużych firmach, które również zintegrowały Bitcoin ze swoimi platformami płatniczymi. Oprócz McDonalda Bukele zaprosił swoich obywateli do Pizza Hut, która również przyjmuje cyfrowe złoto.

Podobne raporty publikowali na Twitterze klienci Starbucks, gdzie płatności BTC trwają zaledwie kilka sekund. Odważny krok prezydenta Nayiba Bukele pobudził także inne kraje Ameryki Łacińskiej do szybszego przyjęcia tej waluty jak Kuba, która zalegalizowała i uregulowała cyfrowe aktywa i Honduras, który zainstalował pierwszy bitomat.

McDonald's zaczął przyjmować płatności Bitcoin w Salwadorzereklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.