Chiny uruchomią pilotażowy projekt handlu zieloną energią | Wiadomości | CrypS.

Chiny uruchomią pilotażowy projekt handlu zieloną energią

Mariusz Przepiórka
Centralny Bank Chin nazywa stablecoiny instrumentami spekulacyjnymi

Najwyższy organ planowania gospodarczego w Chinach dał zielone światło dla rozpoczęcia pilotażowego projektu wykorzystania technologii blockchain do handlu zieloną energią. Informację o planowanym projekcie przekazała Krajowa Komisja ds. Rozwoju i Reform (NDRC).

Pomysł uruchomienia projektu jest oficjalną reakcją NDRC na wnioski dwóch krajowych operatorów sieci energetycznej, State Grid Corporation of China i China Southern Power Grid Corporation, wyjaśnił w komunikacie anonimowy przedstawiciel Komisji. Wskazano również, że blockchain jest technologią, którą można wdrożyć w handel zieloną energią, ponieważ umożliwia bezpieczne zapisanie „informacji dotyczących każdego elementu produkcji, przesyłania i zużycia zielonej energii.

Obie państwowe firmy energetyczne uruchomią centra obrotu zieloną energią. Jedno z nich powstanie w Pekinie, a drugie w Guangzhou. Firma State Grid, największy na świecie operator sieci energetycznej, złożyła wniosek patentowy dotyczący certyfikatów transakcji zielonej energii opartych na technologii blockchain.

NDRC ma nadzieję, że system obrotu zieloną energią nie tylko pomoże Chinom w osiągnięciu założonych celów w odniesieniu do emisji dwutlenku węgla, ale również będzie chińskim rozwiązaniem globalnych problemów energetycznych. State Grid kompleksowo podchodzi do technologii blockchain i testuje ją również w zakresie zarządzania danymi.

Centralny Bank Chin nazywa stablecoiny instrumentami spekulacyjnymi
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.