Czy Ethereum osiągnie 30 000 USD do końca roku? | Wiadomości | CrypS.

Czy Ethereum osiągnie 30 000 USD do końca roku?

Redaktor: Michał Misiura
Czy kryptowaluta Ethereum (ETH) osiągnie 30 000 USD do końca roku?

Założyciel Ethereum jest bardzo pozytywnie nastawiony na przyszłość w krypto, szczególnie jeśli chodzi o ETH, zwłaszcza po niedawnym hardforku i wdrożeniu EIP-1559. Buterin powiedział jakiś czas temu, że spodziewa się, że cena ETH będzie 10 razy większa od obecnego poziomu do końca roku.

Czy Ethereum zmierza na nowe szczyty?

Druga co do wielkości kryptowaluta na świecie, jaką jest Ethereum (ETH), wywołała w tym roku szaleństwo na rynku kryptowalut. Aktualnie wartość Ethereum (ETH) wynosi 3360 USD, a jego kapitalizacja rynkowa przekracza 394 mld USD. Jednak mimo faktu, że ETH wzrosło w tym roku prawie 5-krotnie to Vitalik Buterin, założyciel Ethereum podzielił się swoim zdaniem w wywiadzie na żywo, że cena największego altcoina wzrośnie jeszcze 10-krotnie do końca roku. W takim wypadku Ethereum będzie miało oszałamiającą wycenę około 4 bilionów dolarów, co uczyni go większym niż wszystkie firmy Big Tech na świecie.

ETH vs BTC

Według analityków od brytyjskiego giganta bankowego Standard Chartered, Ethereum kilkakrotnie przewyższy Bitcoin pod względem tempa wzrostu cen. Bank spodziewa się, że bitcoin wzrośnie 3-krotnie w porównaniu z obecnymi poziomami, podczas gdy wartość etheru może wzrosnąć nawet do 10 razy.

„Chociaż w dłuższej perspektywie rentowność z inwestycji w ETH może przewyższyć wskaźnik BTC, ryzyko jest również wyższe” – podkreślali przedstawiciele banku.

Według zespołu badawczego Ethereum przypomina bardziej „rynek finansowy”, który może obsługiwać transakcje, pożyczki, ubezpieczenia, giełdy i aplikacje. Z drugiej strony Bitcoin jest bardziej podobny do „waluty”. W związku z tym, biorąc pod uwagę szersze przypadki użycia Ethereum w porównaniu z Bitcoinem, Standard Chartered uważa, że ​​całkowita kapitalizacja rynkowa ETH z czasem dogoni BTC. Bank wycenia bitcoin w przedziale cenowym od 50 000 do 175 000 USD w dłuższej perspektywie, a Ether w przedziale cenowym od 26 000 do 35 000 USD.

Co sądzicie o perspektywie zdetronizowania króla kryptowalut i walki użytecznych altcoinów jak Cardano, Solana i Ethereum? Według nas to ciekawy scenariusz!

Czy kryptowaluta Ethereum (ETH) osiągnie 30 000 USD do końca roku?reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.