Czy Ethereum osiągnie 30 000 USD do końca roku? | Wiadomości | CrypS.

Czy Ethereum osiągnie 30 000 USD do końca roku?

Konrad Juszczyk
Czy kryptowaluta Ethereum (ETH) osiągnie 30 000 USD do końca roku?

Założyciel Ethereum jest bardzo pozytywnie nastawiony na przyszłość w krypto, szczególnie jeśli chodzi o ETH, zwłaszcza po niedawnym hardforku i wdrożeniu EIP-1559. Buterin powiedział jakiś czas temu, że spodziewa się, że cena ETH będzie 10 razy większa od obecnego poziomu do końca roku.

Czy Ethereum zmierza na nowe szczyty?

Druga co do wielkości kryptowaluta na świecie, jaką jest Ethereum (ETH), wywołała w tym roku szaleństwo na rynku kryptowalut. Aktualnie wartość Ethereum (ETH) wynosi 3360 USD, a jego kapitalizacja rynkowa przekracza 394 mld USD. Jednak mimo faktu, że ETH wzrosło w tym roku prawie 5-krotnie to Vitalik Buterin, założyciel Ethereum podzielił się swoim zdaniem w wywiadzie na żywo, że cena największego altcoina wzrośnie jeszcze 10-krotnie do końca roku. W takim wypadku Ethereum będzie miało oszałamiającą wycenę około 4 bilionów dolarów, co uczyni go większym niż wszystkie firmy Big Tech na świecie.

ETH vs BTC

Według analityków od brytyjskiego giganta bankowego Standard Chartered, Ethereum kilkakrotnie przewyższy Bitcoin pod względem tempa wzrostu cen. Bank spodziewa się, że bitcoin wzrośnie 3-krotnie w porównaniu z obecnymi poziomami, podczas gdy wartość etheru może wzrosnąć nawet do 10 razy.

„Chociaż w dłuższej perspektywie rentowność z inwestycji w ETH może przewyższyć wskaźnik BTC, ryzyko jest również wyższe” – podkreślali przedstawiciele banku.

Według zespołu badawczego Ethereum przypomina bardziej „rynek finansowy”, który może obsługiwać transakcje, pożyczki, ubezpieczenia, giełdy i aplikacje. Z drugiej strony Bitcoin jest bardziej podobny do „waluty”. W związku z tym, biorąc pod uwagę szersze przypadki użycia Ethereum w porównaniu z Bitcoinem, Standard Chartered uważa, że ​​całkowita kapitalizacja rynkowa ETH z czasem dogoni BTC. Bank wycenia bitcoin w przedziale cenowym od 50 000 do 175 000 USD w dłuższej perspektywie, a Ether w przedziale cenowym od 26 000 do 35 000 USD.

Co sądzicie o perspektywie zdetronizowania króla kryptowalut i walki użytecznych altcoinów jak Cardano, Solana i Ethereum? Według nas to ciekawy scenariusz!

Czy kryptowaluta Ethereum (ETH) osiągnie 30 000 USD do końca roku?
reklama
reklama