Tajwańska policja aresztowała osoby stojące za SCAMem o wartości 5,41 mln dolarów | Wiadomości | CrypS.

Tajwańska policja aresztowała osoby stojące za SCAMem o wartości 5,41 mln dolarów

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
największe scamy 2020 roku wg. chainalysis

Tajwańska policja aresztowała 14 osób pod zarzutem prowadzenia oszustwa inwestycyjnego o wartości 5,41 milionów dolarów (150 milionów nowych dolarów tajwańskich). Miało w nim uczestniczyć ponad 100 inwestorów kryptowalutowych.

Według śledczego Biura Dochodzeń Kryminalnych (CIB) – Kuo Yu-chih, oszustwo było prowadzone przez lokalnego biznesmena o nazwisku Chen. Do wyszukiwania ofiar miał on korzystać z mediów społecznościowych. Chen podobno prowadził również Azure Crypto Co – platformę, która oferowała różne usługi inwestycyjne. Według Yu-chiha:

Chen i jego pracownicy założyli strony internetowe i wykorzystali zdjęcia ładnych kobiet, aby przyciągnąć głównie mężczyzn, z których wielu było już na emeryturze i posiadało spore oszczędności.

Zgodnie z raportem udostępnionym przez Taipei Times, CIB oskarżyło podejrzanych o oszustwa, pranie pieniędzy i naruszenie Ustawy o Zapobieganiu Przestępczości Zorganizowanej.

Według Kuo, Chen i jego zespół przedstawiali się jako doradcy finansowi wyspecjalizowani w wydobyciu kryptowalut. W ramach inwestycji oferowali lukratywne zyski z cyfrowych aktywów, takich jak Ethereum (ETH), Tron (TRX) i Tether (USDT),

CIB zaczął monitorować działalność firmy po otrzymaniu skarg od jednej z ofiar, która zainwestowała prawie 1,5 miliona dolarów (ponad 29 milionów nowych dolarów tajwańskich). Po kilku miesiącach dochodzenia, agencja przeprowadziła nalot na biuro firmy, a także na rezydencje Chena i jego współpracowników.

największe scamy 2020 roku wg. chainalysisreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.