Podsumowanie dnia w krypto [newsy z 07.02.22] | Wiadomości | CrypS.

Podsumowanie dnia w krypto [newsy z 07.02.22]

Anna
Podsumowanie dnia w krypto [newsy z 07.02.22]
 • Kolumbia wprowadza obowiązek zgłaszania transakcji kryptowalutowych
  Kolumbijski rząd przyjął nowe przepisy, które zmuszają giełdy i osoby prywatne do zgłaszania transakcji kryptowalutowych do UIAF, organu nadzorującego przeciwdziałanie praniu brudnych pieniędzy w Kolumbii.
 • Binance ostrzega przed atakiem phishingowym
  W ostatnim czasie przeprowadzono atak phishingowy uderzający w klientów giełdy Binance. Niektórzy z nich otrzymali wiadomość SMS ponaglającą do anulowania wypłaty z „nieznanego adresu IP”. Kliknięcie łącza w wiadomości przekierowuje użytkowników na stronę logowania, która po podaniu danych umożliwia hakerom uzyskanie danych logowania klienta.
 • Korea Północna „żyje” z kradzieży kryptowalut
  Torpedowana sankcjami Korea Północna właśnie przyśpieszyła testy broni masowego rażenia. Program rozwoju rakiet balistycznych ma być, zdaniem ONZ, finansowany kradzionymi kryptowalutami.
 • Egera uruchamia sieć 3200 bitomatów w Polsce
  ATM Egera to zupełnie nowa sieć Bitomatów. Ledwie wystartowała, a już pretenduje do największej sieci w Polsce. Oferuje 3200 punktów stacjonarnych oraz 4000 PLN bez weryfikacji tożsamości.
 • Bank Anglii: wydanie portfela detalicznego dla CBDC jest mało prawdopodobne
  Bank Anglii zapowiedział, że nie zamierza rozwijać portfeli detalicznych z wykorzystaniem krajowej waluty cyfrowej. Nie zmieni zdania nawet w przypadku pozytywnej opinii dotyczącej emisji CBDC.
 • Bitcoin nie jest cyfrowym złotem?
  W miarę popularyzacji Bitcoina coraz częściej powracał temat jego podobieństwa do złota. Choć dla sceptyków, kryptowaluta pozostawała instrumentem spekulacyjnym, obóz przeciwny twierdził, że ze względu na ograniczoną podaż, zalicza się ona do grona aktywów Safe Haven, chroniących inwestorów przed inflacją i ryzykiem rynków akcyjnych. Tymczasem, kiedy ze względu na politykę Rezerwy Federalnej, na Wall Street spadały indeksy, pociągnęły Bitcoin za sobą.
 • Wojskowy rząd Birmy rozważa wprowadzenie cyfrowej waluty
  Siły zbrojne Birmy, które sprawują kontrolę nad rządem od czasu przymusowego zatrzymania wielu wybranych przywódców w 2021 roku, podobno planują wypuścić cyfrową walutę, aby pomóc lokalnej gospodarce.
 • Audyt Proof-of-Reserves pokazuje, że Kraken posiada 19 mld USD w BTC i ETH
  Giełda Kraken ogłosiła w czwartek wyniki audytu proof-of-reserve, z których wynika, że przechowuje ona Ether (ETH) i Bitcoin (BTC) o wartości ponad 19 miliardów dolarów.
 • Australijski miliarder pozwał Facebooka (Meta) za nielegalne krypto reklamy
  Prezes Fortescue Metals Group Andrew Forrest złożył sprawę karną przeciwko Facebookowi w Australii za to, że nie udało mu się powstrzymać fałszywych reklam z jego wizerunkiem.
 • Ekwador ureguluje kryptowaluty w 2022 roku
  Ekwador jeszcze w 2022 zamierza wydać rozporządzenie w sprawie kryptowalut. Tak wynika ze słów menedżera Banco Central del Ecuador (PIB) – Guillermo Avellána wypowiedzianych w wywiadzie dla Bloomberg Linea.
 • Japoński rząd rozważa złagodzenie surowych zasad listowania kryptowalut
  Japoński rząd zaproponował, aby ułatwić zarejestrowanym giełdom kryptowalutowym notowanie aktywów cyfrowych na lokalnym rynku.
 • Fed i MIT publikują badania techniczne dotyczące CBDC
  Bank Rezerwy Federalnej w Bostonie oraz Massachusetts Institute of Technology (MIT) opublikowały badania dotyczące cyfrowej waluty banku centralnego (CBDC).
 • Nike składa pozew o podróbki sneakersów NFT
  Firma Nike pozwała platformę StockX, zajmującą się odsprzedażą butów Nike, w związku z wydanymi przez nią NFT. Nike oskarża sklep internetowy o nielegalne wykorzystywanie znaków towarowych i związanej z nimi wartości.
Podsumowanie dnia w krypto [newsy z 07.02.22]
reklama
reklama