Binance ostrzega przed atakiem phishingowym | Wiadomości | CrypS.

Binance ostrzega przed atakiem phishingowym

Mariusz Przepiórka
Haker sfałszował NFT Bepple'a wart 69 mln USD

W ostatnim czasie przeprowadzono atak phishingowy uderzający w klientów giełdy Binance. Niektórzy z nich otrzymali wiadomość SMS ponaglającą do anulowania wypłaty z „nieznanego adresu IP”. Kliknięcie łącza w wiadomości przekierowuje użytkowników na stronę logowania, która po podaniu danych umożliwia hakerom uzyskanie danych logowania klienta.

Dyrektor generalny Binance Changpeng Zhao we wpisie na Twitterze poinformował o ataku i przestrzegł klientów giełdy przez klikaniem łączy otrzymanych w wiadomościach SMS. Podkreślił, że na stronę giełdy należy wchodzić zawsze przez adres binance.com.

Nie wiadomo, ilu klientów było celem ataku i czy hakerom udało się zrealizować swój plan. Ataki phishingowe są w ostatnim czasie bardzo powszechne. Oprogramowanie antywirusowe może z powodzeniem wykrywać niektóre z nich, ale ważna jest także świadomość społeczna.

Ataki na tokeny NFT

Stosunkowo nowe rodzaje ataków są kierowane w aukcje tokenów NFT, które są przeprowadzane na platformach transakcyjnych. Według PermiterX, w aukcjach są wykorzystywane specjalne boty, które mają przynieść korzyść atakującym.

Schemat działania jest prosty. Boty składają na rynku wiele ofert poniżej ceny wywoławczej. Jeśli właściciel NFT, który wystawił je na sprzedaż, zaakceptuje jedną z tych ofert, zostają one natychmiast anulowane. W efekcie token NFT traci na wartości, gdy zostaje ponownie wystawione na sprzedaż. Boty mogą wtedy kupić NFT po niższej cenie i odsprzedać je z zyskiem.

Drugi rodzaj ataku polega na manipulowaniu NFT poprzez podnoszenie ich ceny. Boty kupują NFT, które są dostępne w sprzedaży po najniższej dostępnej cenie. Gdy NFT zostaną odsprzedane, ich cena będzie wyższa od kwoty z ostatniej sprzedaży. Mogą one wskazywać kolekcjonerom, że istnieje duży popyt na NFT i zawyżać cenę.

Trzeci rodzaj manipulacji jest dokonywany przez sprzedawcę NFT. Może on składać wyższe oferty na NFT, które próbuje sprzedać na aukcji, a następnie odrzucać je. Może to stwarzać fałszywe wrażenie, że NFT jest „bardzo cenny”, co skłania klientów do licytowania NFT po wyższej cenie.

Haker sfałszował NFT Bepple'a wart 69 mln USDreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.