Bank Anglii: wydanie portfela detalicznego dla CBDC jest mało prawdopodobne | Wiadomości | CrypS.

Bank Anglii: wydanie portfela detalicznego dla CBDC jest mało prawdopodobne

Anna Sutowicz
bank anglii kryptowaluty

Bank Anglii zapowiedział, że nie zamierza rozwijać portfeli detalicznych z wykorzystaniem krajowej waluty cyfrowej. Nie zmieni zdania nawet w przypadku pozytywnej opinii dotyczącej emisji CBDC.

Bank Anglii nie podjął jeszcze decyzji w kwestii uruchomienia CBDC. Do końca 2022 roku wraz z brytyjskim Ministerstwem Skarbu zamierza prowadzić na ten temat konsultacje społeczne. Aktualnie regulator znajduje się na etapie zbierania opinii ekspertów.

Nie uzgodniono jeszcze większości technicznych aspektów proponowanego narzędzia. Niewiadomo, czy CBDC będzie oparte na technologii blockchain. C. Fortune, starszy kierownik działu CBDC banku Anglii powiedziała, że:

To wciąż otwarte pytanie. Nie jest oczywiste, że narzędzie zostanie zbudowane na blockchainie, ale nie jest też oczywiste, że tak się nie stanie.

Raport przedstawiony przez Bank Anglii wskazuje, że mimo tego, że handel detaliczny CBDC może zapewnić pewne korzyści, jest również poważnym wyzwaniem dla ochrony prywatności i stabilności finansowej. Mimo tego, że w raporcie pojawiło się kilka argumentów przemawiających za CBDC to regulator stwierdził, że żaden z tych argumentów nie jest wystarczającym uzasadnieniem.

Cathy Fortune natomiast powiedziała, że:

Myślę, że można śmiało powiedzieć, że wydanie portfela detalicznego przez Bank Anglii jest mało prawdopodobne.

W jej opinii, już bardziej prawdopodobne jest, że takie cyfrowe portfele będą rozwijane przez sektor prywatny.

Jeżeli Bank Anglii zdecyduje się na wydanie CBDC po opublikowaniu dokumentu doradczego, wówczas projekt wejdzie w fazę rozwoju, w czasie której Fortune zapowiada zbudowanie kilku prototypów. Narodowa cyfrowa waluta Wielkiej Brytanii ma zostać wydana w 2025 roku. To wcześniej niż zapowiadano w ubiegłym roku. W grudniu Bank Anglii poinformował, że planuje uruchomić własną CBDC do 2030 roku.

bank anglii kryptowaluty
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.