Japoński rząd rozważa złagodzenie surowych zasad listowania kryptowalut | Wiadomości | CrypS.

Japoński rząd rozważa złagodzenie surowych zasad listowania kryptowalut

Zerelik Maciej
Japonia nie wyemituje CBDC

Japoński rząd zaproponował, aby ułatwić zarejestrowanym giełdom kryptowalutowym notowanie aktywów cyfrowych na lokalnym rynku.

Źródła cytowane przez Bloomberga powiedziały, że jeśli nowe przepisy zostaną uchwalone, giełdy, które zarejestrowały się w Agencji Usług Finansowych (FSA), będą mogły notować niektóre aktywa bez przeprowadzania długotrwałego procesu weryfikacji.

Aktywa cyfrowe, które były notowane przez ponad sześć miesięcy na co najmniej trzech krajowych giełdach, byłyby zwolnione z dodatkowej kontroli. Jeśli propozycja zostanie przyjęta, giełdy będą mogły łatwiej wprowadzać do obrotu m.in. Bitcoina(BTC) i Ether (ETH).

Jak do tej pory nie podjęto jednak jeszcze ostatecznej decyzji w tej sprawie.

Obecne zasady notowań wymagają, aby przyszłe monety przeszły obszerny proces weryfikacji, który może trwać ponad sześć miesięcy. Członkowie Japan Virtual and Crypto Exchange Association (JVCEA) skarżyli się, że rygorystyczny proces uniemożliwiał wzrost japońskiej branży kryptowalut.

Członkowie JVCEA twierdzili, że zmiana istniejących zasad mogłaby zdecydowanie rozszerzyć ten sektor.

Na chwilę obecną Coincheck i GMO Coin mają po 17 notowanych monet, co czyni je największymi giełdami w Japonii pod względem liczby dostępnych tokenów. Japońskie giełdy pozostają jednak daleko w tyle za globalnymi platformami, z których niektóre, np. Coinbase i Binance notują po kilkaset projektów.

Proponowane zasady pojawiają się w interesującym momencie, bowiem zarówno Coinbase, jak i FTX weszły na konkurencyjny japoński rynek kryptowalutowy. Obie spółki nie tak dawno otworzyły swoje filie w tym azjatyckim kraju.

Japonia nie wyemituje CBDC
reklama
reklama