Japoński rząd rozważa złagodzenie surowych zasad listowania kryptowalut | Wiadomości | CrypS.

Japoński rząd rozważa złagodzenie surowych zasad listowania kryptowalut

Maciej Żerelik
Japonia nie wyemituje CBDC

Japoński rząd zaproponował, aby ułatwić zarejestrowanym giełdom kryptowalutowym notowanie aktywów cyfrowych na lokalnym rynku.

Źródła cytowane przez Bloomberga powiedziały, że jeśli nowe przepisy zostaną uchwalone, giełdy, które zarejestrowały się w Agencji Usług Finansowych (FSA), będą mogły notować niektóre aktywa bez przeprowadzania długotrwałego procesu weryfikacji.

Aktywa cyfrowe, które były notowane przez ponad sześć miesięcy na co najmniej trzech krajowych giełdach, byłyby zwolnione z dodatkowej kontroli. Jeśli propozycja zostanie przyjęta, giełdy będą mogły łatwiej wprowadzać do obrotu m.in. Bitcoina(BTC) i Ether (ETH).

Jak do tej pory nie podjęto jednak jeszcze ostatecznej decyzji w tej sprawie.

Obecne zasady notowań wymagają, aby przyszłe monety przeszły obszerny proces weryfikacji, który może trwać ponad sześć miesięcy. Członkowie Japan Virtual and Crypto Exchange Association (JVCEA) skarżyli się, że rygorystyczny proces uniemożliwiał wzrost japońskiej branży kryptowalut.

Członkowie JVCEA twierdzili, że zmiana istniejących zasad mogłaby zdecydowanie rozszerzyć ten sektor.

Na chwilę obecną Coincheck i GMO Coin mają po 17 notowanych monet, co czyni je największymi giełdami w Japonii pod względem liczby dostępnych tokenów. Japońskie giełdy pozostają jednak daleko w tyle za globalnymi platformami, z których niektóre, np. Coinbase i Binance notują po kilkaset projektów.

Proponowane zasady pojawiają się w interesującym momencie, bowiem zarówno Coinbase, jak i FTX weszły na konkurencyjny japoński rynek kryptowalutowy. Obie spółki nie tak dawno otworzyły swoje filie w tym azjatyckim kraju.

Japonia nie wyemituje CBDCreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.