Ekwador ureguluje kryptowaluty w 2022 roku | Wiadomości | CrypS.

Ekwador ureguluje kryptowaluty w 2022 roku

Zerelik Maciej
ekwador krajowa waluta

Ekwador jeszcze w 2022 zamierza wydać rozporządzenie w sprawie kryptowalut. Tak wynika ze słów menedżera Banco Central del Ecuador (PIB) – Guillermo Avellána wypowiedzianych w wywiadzie dla Bloomberg Linea.

Plan Ekwadoru polega na tym, aby stać się centrum finansowym, wykorzystując fakt, że jest to jedyna gospodarka Ameryki Południowej, która jako swoją walutę posiada dolara. Jednak w celu rozszerzenia integracji finansowej zamierza również stworzyć jasną definicję kryptowalut. Nie chodzi o uczynienie ich prawnym środkiem płatniczym, ponieważ, jak wyjaśnił Guillermo Avellán, w jego opinii kryptowaluty są zbyt zmienne. Tak więc Ekwador nie pójdzie w ślady Salwadoru, mimo że Avellán twierdzi iż, kryptowaluty nie mogą być ignorowane:

Bank Centralny pracuje nad projektem regulacji kryptowalut, mając na uwadze, że kodeks monetarny ustanawia, że dolar jest jedynym legalnym środkiem płatniczym w kraju. Ale pracujemy nad rozporządzeniem, które zostanie przedłożone Radzie Monetarnej do przeglądu i zatwierdzenia. Rozporządzenie to nie oznacza, że kryptowaluty staną się prawnym środkiem płatniczym, jak to miało miejsce w Salwadorze, ale są one rzeczywistością i nie możemy pozostawać na uboczu tej sytuacji. Musimy pamiętać, że kryptowaluty są aktywem inwestycyjnym, ale biorąc pod uwagę ich wysoką zmienność, uznanie ich za prawny środek płatniczy jest bardzo skomplikowane.

Nowa ustawa będzie służyć do określenia granic stosowania kryptowalut w kraju i jednocześnie będzie eliminowała nadużycia i nielegalne działania.

Według Guillermo Avellána, obywatele Ekwadoru skorzystają z jasności regulacyjnej. Ustawa zostanie uchwalona już w 2022 roku.

ekwador krajowa waluta
reklama
reklama