Australijski miliarder pozwał Facebooka (Meta) za nielegalne krypto reklamy | Wiadomości | CrypS.

Australijski miliarder pozwał Facebooka (Meta) za nielegalne krypto reklamy

Zerelik Maciej
facebook wyciek

Prezes Fortescue Metals Group Andrew Forrest złożył sprawę karną przeciwko Facebookowi w Australii za to, że nie udało mu się powstrzymać fałszywych reklam z jego wizerunkiem.

Według australijskiego miliardera, jest to pierwszy raz, kiedy Facebook stoi w obliczu zarzutów karnych w jakimkolwiek miejscu na świecie. Forrest powiedział w swoim pozwie:

Robię to w imieniu niewinnych Australijczyków, którzy nie mają zasobów, aby podjąć działania w sprawie firm takich jak Facebook. na firmy takie jak Facebook.

Dochodzenie w tej sprawie rozpoczęła Australijska Komisja ds. Konkurencji i Konsumentów (ACCC). Przewodniczący ACCC Rod Sims powiedział dla The Australian:

Podczas gdy postępowanie dr Forresta dotyczy podobnych reklam do tych, które ACCC bada, dochodzenie ACCC jest oddzielne i dotyczy innych kwestii prawnych. Postępowanie dr Forresta zostało wszczęte na podstawie kodeksu karnego Commonwealth.

Pozew Forresta

Fałszywe reklamy wykorzystywały wizerunek Forresta, twierdząc, że miliarder poparł pewne schematy inwestycyjne. Według prawników miliardera, Facebook „świadomie czerpie zyski z tego cyklu nielegalnych reklam” i jest to równoznaczne z naruszeniem przepisów dotyczących przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy.

Zauważyli również, że Forrest od 2019 roku Forrest wydał tysiące dolarów, aby odciąć się od fałszywych twierdzeń.

W liście otwartym w listopadzie 2019 r., Forrest poprosił Marka Zuckerberga o zablokowanie fałszywych reklam na Facebooku wykorzystujących jego wizerunek. Od tego czasu jednak nie pojawiły się żadne odczuwalne zmiany w polityce reklamowej firmy.

facebook wyciek
reklama
reklama