Australijski miliarder pozwał Facebooka (Meta) za nielegalne krypto reklamy | Wiadomości | CrypS.

Australijski miliarder pozwał Facebooka (Meta) za nielegalne krypto reklamy

Maciej Żerelik
facebook wyciek

Prezes Fortescue Metals Group Andrew Forrest złożył sprawę karną przeciwko Facebookowi w Australii za to, że nie udało mu się powstrzymać fałszywych reklam z jego wizerunkiem.

Według australijskiego miliardera, jest to pierwszy raz, kiedy Facebook stoi w obliczu zarzutów karnych w jakimkolwiek miejscu na świecie. Forrest powiedział w swoim pozwie:

Robię to w imieniu niewinnych Australijczyków, którzy nie mają zasobów, aby podjąć działania w sprawie firm takich jak Facebook. na firmy takie jak Facebook.

Dochodzenie w tej sprawie rozpoczęła Australijska Komisja ds. Konkurencji i Konsumentów (ACCC). Przewodniczący ACCC Rod Sims powiedział dla The Australian:

Podczas gdy postępowanie dr Forresta dotyczy podobnych reklam do tych, które ACCC bada, dochodzenie ACCC jest oddzielne i dotyczy innych kwestii prawnych. Postępowanie dr Forresta zostało wszczęte na podstawie kodeksu karnego Commonwealth.

Pozew Forresta

Fałszywe reklamy wykorzystywały wizerunek Forresta, twierdząc, że miliarder poparł pewne schematy inwestycyjne. Według prawników miliardera, Facebook „świadomie czerpie zyski z tego cyklu nielegalnych reklam” i jest to równoznaczne z naruszeniem przepisów dotyczących przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy.

Zauważyli również, że Forrest od 2019 roku Forrest wydał tysiące dolarów, aby odciąć się od fałszywych twierdzeń.

W liście otwartym w listopadzie 2019 r., Forrest poprosił Marka Zuckerberga o zablokowanie fałszywych reklam na Facebooku wykorzystujących jego wizerunek. Od tego czasu jednak nie pojawiły się żadne odczuwalne zmiany w polityce reklamowej firmy.

facebook wyciekreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.