Audyt Proof-of-Reserves pokazuje, że Kraken posiada 19 mld USD w BTC i ETH | Wiadomości | CrypS.

Audyt Proof-of-Reserves pokazuje, że Kraken posiada 19 mld USD w BTC i ETH

Maciej Żerelik
kraken wraca do japoni

Giełda Kraken ogłosiła w czwartek wyniki audytu proof-of-reserve, z których wynika, że przechowuje ona Ether (ETH) i Bitcoin (BTC) o wartości ponad 19 miliardów dolarów.

Prawie 20 miliardów dolarów w BTC i ETH

Zgodnie z wpisem na blogu, audyt został przeprowadzony przez Armanino LLP, firmę konsultingową i technologiczną z USA. Wyniki nie obejmowały innych aktywów – tylko BTC i ETH, w tym ETH o wartości 3,5 miliarda dolarów przechowywanych w serwisie stakingowym Kraken.

Jest to drugi niezależny audyt przeprowadzony na giełdzie od 2014 roku. Według Armanino, wymagał on kilku lat pracy. Trzeba było bowiem zrekonstruować drzewo Merkle – matematyczną strukturę danych, która enkapsuluje hashe różnych bloków danych – i udowodnić, że giełda posiada każdą monetę w rezerwie.

Audyt pojawia się w momencie, gdy firmy kryptowalutowe stają w obliczu ostrzejszej kontroli ze strony organów regulacyjnych na całym świecie. Według Jeremy’ego Welcha, dyrektora ds. produktu w Kraken, platforma planuje przeprowadzać publiczne audyty proof-of-reserve każdego roku. Welch powiedział:

Bezpieczeństwo i przejrzystość dla naszych klientów jest podstawą naszej kultury jako firmy, a także podstawą naszych praktyk i operacji od samego początku. Regularne audyty Proof of Reserve pokażą, że dla firmy Kraken bezpieczeństwo i ochrona naszych klientów są najwyższym priorytetem.

Kraken pozwoli klientom na audyt ich kont

Kraken wprowadził też standardy audytu, aby umożliwić klientom sprawdzenie, czy ich salda BTC i ETH są poparte prawdziwymi aktywami przechowywanymi w depozycie. Każdy klient będzie mógł niezależnie zweryfikować swoje saldo poprzez porównanie wybranych danych z Merkle root. Weryfikacja będzie jednak odzwierciedlać jedynie aktualny stan aktywów w momencie przeprowadzania audytu. Noah Buxton z Armanino powiedział:

Oferujemy Proof of Reserve, ponieważ jesteśmy pasjonatami tej branży i wierzymy, że jest to przyszłość finansów i rynków kapitałowych. Dzięki temu audytowi bierzemy historyczne najlepsze praktyki z certyfikowanych firm księgowych i stosujemy je w nowy sposób, który jest niezwykle ekscytujący.

kraken wraca do japonireklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.