Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 06.10.21] | Wiadomości | CrypS.

Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 06.10.21]

Konrad Juszczyk
Najważniejsze newsy dnia z kryptowalut - 06.10.2021
 • Cena Bitcoina przekracza 55,000 USD – Co dalej?
  Kurs pierwszej kryptowaluty dotknął dziś przez chwilę 55,000 USD, przekraczając psychologiczny poziom 50,000 USD, który według analitykw jest pułapką na niedźwiedzie i mocnym wsparciem dla byków. Warto dodać, że wzrost ceny Bitcoina i Ethereum ożywił resztę rynku.
 • Milioner Kevin O’Leary posiada obecnie więcej BTC niż złota
  Gwiazda Shark Tank, znana pod pseudonimem Mr.Wonderful ujawnił, że jego alokacja w kryptowalutach jest obecnie większa, niż w złocie.
 • Bitcoiny o wartości 10 mld USD mogą trafić wkrótce do byłych klientów Mt.Gox
  Już w tym miesiącu poznamy los 200 000 bitcoinów, odzyskanych z upadłej giełdy kryptowalut Mt.Gox. Do 20 października jej wierzyciele zagłosują w sprawie zwrotu środków. Jeżeli plan zostanie przyjęty w Japonii pojawi się wielu nowych krypto-milionerów.
 • Bitcoin wyprzedził kapitalizację Facebooka po wczorajszej przerwie w działaniu
  Wczoraj największa platforma social media – Facebook, przestała działać na kilka godzin. Dzięki temu Bitcoin wyprzedził firmę pod względem kapitalizacji rynkowej.
 • Rekordowe zainteresowanie tokenami NFT w trzecim kwartale
  W trzecim kwartale 2021 roku sprzedano rekordową liczbę niewymiennych tokenów (NFT) i wszystko wskazuje na to, że szaleństwo NFT utrzyma się. Według danych serwisów analitycznych, od lipca do września sprzedano tokeny NFT o wartości ponad 10,7 mld USD.
 • Binance rejestruje kolejne 3 firmy w Irlandii
  Największa na świecie giełda kryptograficzna, zarejestrowała trzy swoje firmy w Irlandii w następstwie środków regulacyjnych i nacisków z całego świata.
 • Gensler potwierdza, że SEC nie zakaże kryptowalut
  Gary Gensler, szef amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) potwierdził, że jego agencja nie ma uprawnień, ani zamiaru zakazywać kryptowalut. Odpowiadając wczoraj na pytania Komisji ds. Usług Finansowych, Gensler podkreślił, że wprowadzenie zakazu obrotu kryptowalutowego nie mieści się w uprawnieniach SEC. Dodał również, że jest to kompetencją Kongresu.
 • Brazylijski Kongres zajmie się ustawą regulującą giełdy kryptowalutowe
  Kongres Brazylii przedyskutuje projekt ustawy, która stanowi ramy regulacyjne dla firm działających w sektorze kryptowalut i zwiększa kary za organizację kryptowalutowych piramid finansowych i inne nielegalne działania.
 • W sieci kin AMC kupisz e-kartę podarunkową za kryptowaluty
  Amerykański gigant kinowy AMC Theatres stopniowo zbliża się do celu, jakim jest przyjmowanie płatności w kryptowalutach do końca roku, a teraz debiutuje w zakupach kryptowalut na elektroniczne karty podarunkowe.
 • Protokół DeFi Stake Steak padł ofiarą hakerów. Token spadł o 93%
  Protokół DeFi zbudowany na blockchainie Fantom – Stake Steak, został zhackowany. Napastnik zdołał wyemitować ogromne ilości tokenów STEAK.
Najważniejsze newsy dnia z kryptowalut - 06.10.2021
reklama
reklama