Rekordowe zainteresowanie tokenami NFT w trzecim kwartale | Wiadomości | CrypS.

Rekordowe zainteresowanie tokenami NFT w trzecim kwartale

Mariusz Przepiórka
OpenSea phishing poszkodowany pozywa na 1 mln USD

W trzecim kwartale 2021 roku sprzedano rekordową liczbę niewymiennych tokenów (NFT) i wszystko wskazuje na to, że szaleństwo NFT utrzyma się. Według danych serwisów analitycznych, od lipca do września sprzedano tokeny NFT o wartości ponad 10,7 mld USD.

Wyniki finansowe NFT

Cyfrowe dzieła sztuki, memy, przedmioty do gier i przedmioty kolekcjonerskie w ostatnich trzech miesiącach sprzedawały się tak dobrze, że zwróciły uwagę dziennikarzy z agencji Reutera. Serwis informacyjny zauważył, powołując się na dane z DappRadar, że rekordowy skok sprzedaży zanotowano po poprzednich okresach, w których sprzedaż wynosiła 1,3 mld USD w drugim i 1,2 mld USD w pierwszym kwartale tego roku.

sprzedaż NFT osiąga nowe rekordy - awatary NFT

Liczby te mogą być jeszcze wyższe, ponieważ nie obejmują one transakcji poza siecią blockchain, takich jak te przeprowadzane przez domy aukcyjne. Firma NonFungible, która śledzi NFT tylko na blockchainie Ethereum, szacuje łączny wolumen z 2021 roku na 7 mld USD.

OpenSea największą platformą NFT

Pod względem wolumenu obrotu na rynku NFT dominuje platforma OpenSea. Większość NFT opiera się na standardzie Ethereum ERC-721, dlatego w ostatnich miesiącach to właśnie one były również odpowiedzialne za rekordowe opłaty transakcyjne.

Według doniesień Etherscan, platforma jest największym generatorem gazu na Ethereum, z 22,5% całego udziału w ciągu ostatnich 24 godzin od poniedziałku do wtorku. W tym okresie platforma wygenerowała 2189 ETH lub 7,3 mln USD w opłatach sieciowych. W rzeczywistości OpenSea zużywa więcej gazu niż Uniswap i Tether razem wzięte.

Axie Infinity przoduje pod względem sprzedaży

Z kolei DappRadar donosi, że OpenSea obsłużyła 2,75 mld USD w sprzedaży NFT w ciągu ostatnich 30 dni. Według NonFungible, ponad połowa NFT sprzedanych w tym okresie mieściła się w przedziale od 101 do 1000 USD, a około 20% w przedziale od 1001 do 10 000 USD.

Axie Infinity gra blockchain

Amerykański projekt NFT sprzedający algorytmicznie generowane cyfrowe dzieła sztuki o nazwie Art Blocks odnotował w tym kwartale imponujący wzrost. Jednakże wciąż największym sprzedawcą jest świat gry Axie Infinity ze sprzedażą tokenów NFT o wartości ponad 2,2 mld USD.

OpenSea phishing poszkodowany pozywa na 1 mln USD
reklama
reklama