Cena Bitcoina przekracza 55,000 USD - Co dalej? | Wiadomości | CrypS.

Cena Bitcoina przekracza 55,000 USD – Co dalej?

Redaktor: Albert Czajkowski
bitcoin flying - ath

Kurs pierwszej kryptowaluty dotknął dziś przez chwilę 55,000 USD, przekraczając psychologiczny poziom 50,000 USD, który według analitykw jest pułapką na niedźwiedzie i mocnym wsparciem dla byków. Warto dodać, że wzrost ceny Bitcoina i Ethereum ożywił resztę rynku.

Kapitalizacja Bitcoina przekracza bilion dolarów

Jeśli Bitcoin nadal będzie wychodził z wielotygodniowego przedziału cenowego, kolejne poziomy oporu będą bliższe aktualnym szczytom wszechczasów. Prognozy na pozostałą część czwartego kwartału tego roku i na początek 2022 roku są dla wielu inwestorów optymistyczne.

rynek kryptowalut i wzrosty
Źródło: https://coinmarketcap.com/

Kluczowym czynnikiem dla kupujących jest prawdopodobnie głosowanie nad ustawą infrastrukturalną o wartości 1 biliona dolarów przez Izbę Reprezentantów Stanów Zjednoczonych. Oprócz zdefiniowania, kto kwalifikuje się jako broker, przepisy nakładałyby wymagania dotyczące AML i KYC na wiele rodzajów transakcji kryptowalutowych.

Dalsze ruchy BTC

Bitcoin powinien odnotować „duży” wzrost ceny dzięki rzadkiemu fenomenowi zwyżkowemu, który właśnie pojawił się po raz pierwszy od siedmiu lat. Wskaźnik względnej siły Bitcoina (RSI) według analityka TechDev wykazuje duże podobieństwa między tym rokiem, a hossą BTC w 2013 roku.

Choć wiele osób podekscytowało się tymi informacjami, byki być może będą musiały poczekać trochę dłużej na nowe ATH. Dzieje się tak dzięki historycznym cenom BTC, które według użytkownika Rekt Capital pokazują nowe rekordy wszechczasów nadchodzące w grudniu, a nie październiku.

Według analityka listopad może nawet zwiastować powrót do poziomów cen nieco powyżej 50 000 USD i dopiero grudzień ma być katalizatorem nowych szczytów. Z kolei najgorszy scenariusz od analityka znanego pod pseudonimem PlanB zakłada 63,000 USD w październiku, 93 000 USD w listopadzie i co najmniej 135 000 USD w grudniu.

bitcoin flying - athreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.