Bitcoin wyprzedził kapitalizację Facebooka po wczorajszej przerwie w działaniu | Wiadomości | CrypS.

Bitcoin wyprzedził kapitalizację Facebooka po wczorajszej przerwie w działaniu

Redakcja
Bitcoin - BTC - największa kryptowaluta na świecie

Wczoraj największa platforma social media – Facebook, przestała działać na kilka godzin. Dzięki temu Bitcoin wyprzedził firmę pod względem kapitalizacji rynkowej. 

Nie wiadomo, co było przyczyną awarii

Incydent dotknął nie tylko główną stronę Facebooka, ale także jego drugorzędne aplikacje, WhatsApp i Instagram. Facebook powiedział, że jest “świadomy, że niektórzy ludzie mają problemy z dostępem do aplikacji i produktów” i że “pracuje, aby wszystko wróciło do normy tak szybko, jak to możliwe.”

Wygląda jednak na to, że awaria miała przyczynę wewnętrzną. Domena Facebooka została najwyraźniej usunięta z globalnych tabel routingu IP, a takie coś może być wykonane tylko z poziomu samego Facebooka.

Pracownicy pracujący w głównym budynku Facebooka nie mieli podobno możliwości wejścia do siedziby. Sugeruje to, że spółka trzyma swoje systemy pod ścisłą kontrolą.

Awaria nie jest wynikiem zewnętrznych działań, jak w przypadku ataku DDOS. Nie wydaje się też być spowodowana przez zewnętrzne awarie usług, takich jak CDN / DNS.

Podczas gdy komentatorzy spekulowali na temat możliwości wewnętrznego sabotażu lub błędnej rekonfiguracji systemu, dokładna natura problemu jest nadal niejasna.

Bitcoin przebija wycenę Facebooka

Wczorajsza awaria doprowadziła Bitcoina do wyprzedzenia Facebooka pod względem kapitalizacji rynkowej. Podczas gdy marketcap firmy Marka Zuckenberga wynosi obecnie 950 miliardów USD, Bitcoin przebił poziom 51 000 USD, a jego kapitalizacja wzrosła do 968 mld USD.

To sprawiło, że Bitcoin stał się szóstym co do wielkości aktywem na AssetDash. Przed pierwotną kryptowalutą znajdują się już tylko Microsoft, Saudi Aramco, Alphabet A (Google) i Amazon.

Bitcoin - BTC - największa kryptowaluta na świeciereklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.