Protokół DeFi Stake Steak padł ofiarą hakerów. Token spadł o 93% | Wiadomości | CrypS.

Protokół DeFi Stake Steak padł ofiarą hakerów. Token spadł o 93%

Zerelik Maciej
bug bounty hack

Protokół DeFi zbudowany na blockchainie Fantom – Stake Steak, został zhackowany. Napastnik zdołał wyemitować ogromne ilości tokenów STEAK.

Jednocześnie zdewaluował tokeny dostawcy płynności dla puli STEAK-FTM oraz wydrenował środki z kilku portfeli deweloperów. Po emisji tokenów STEAK, haker zrzucił je na rynek, co spowodowało załamanie cen w ciągu kilku minut.

cena stake steak

W odpowiedzi na ten incydent, deweloperzy Stake Steak wydali ostrzeżenie. Na Twitterze napisali, aby użytkownicy nie próbowali „kupować dipu”.

W ostatnich miesiącach, kilka hacków spowodowało spadek wartości tokenów protokołów, po czym szybko wróciły one do normalnych poziomów. Tak było w przypadku np. THORChain i Popsicle Finance.

Tym razem, wzrost cen jest jednak mało prawdopodobny. Użytkownicy Twittera zwrócili uwagę, że jeśli naruszone zostały klucze prywatne smart kontraktów, token nie będzie w stanie odzyskać wartości, dopóki nie zostanie wdrożony nowy kontrakt.

Obecnie, nie jest znana dokładna przyczyna hacku. Zespół Stake Steak uspokoił jednak użytkowników, że środki zdeponowane w pulach SCREAM-FTM i USDC-FUSD są bezpieczne. Dodatkowo zapowiedział, że jak tylko dowie się w jaki sposób doszło do włamania, sporządzi pełne sprawozdanie z incydentu.

bug bounty hack
reklama
reklama