Patrick O’Kain: regulowane giełdy są dobre dla DEA | Wiadomości | CrypS.

Patrick O’Kain: regulowane giełdy są dobre dla DEA

Mariusz Przepiórka
regulowane giełdy kryptowalut dobre dla dea

W jednym z paneli dyskusyjnych pierwszego dnia LA Blockchain Summit wziął udział Patrick O’Kain, agent specjalny amerykańskiej Drug Enforcement Administration (DEA). W trakcie rozmowy o podejściu agencji rządowych do kryptowalut O’Kain wskazał, że regulowane giełdy kryptowalutowe są dobre z punktu widzenia organów śledczych.

Dyskusja o giełdach rozpoczęła się od wspomnienia ataku hakerskiego o wartości 281 mln USD na KuCoin oraz pozwie CFTC przeciwko BitMEX w sprawie prania pieniędzy oraz zarzutach kryminalnych dla właścicieli giełdy. O’Kain przyznał, że jeśli oskarżenia się potwierdzą, BitMEX wyrządzi wielką szkodę branży kryptowalutowej. Zaznaczył przy tym, że są to jego prywatne poglądy, a nie reprezentowanej przez niego DEA.

Jako pozytywny przykład O’Kain wskazał amerykańską giełdę Gemini, która ściśle przestrzega przepisów prawa i na tym opiera swoją działalność. W jego opinii właśnie takie giełdy wykonują największą pracę na rzecz całej branży. Agent DEA przyznał też, że jego własne doświadczenia z amerykańskimi giełdami kryptowalutowymi są w zdecydowanej większości pozytywne.

Organy śledcze korzystają z giełdowych informacji

Amerykańskie agencje rządowe w ostatnim czasie uważnie przyglądają się branży kryptowalutowej i blockchain. O’Kain przyznaje jednak, że Stany Zjednoczone nie pójdą drogą Chin i Wietnamu, które zakazały lub poważnie ograniczyły dostępność do rynku kryptowalutowego. W jego opinii rząd może wybrać różne drogi, ale warto czerpać naukę z tego, co zrobiły inne kraje. Ograniczenie dostępności do rynku nie wpłynęło na zainteresowanie kryptowalutami. O’Kain dodał również, że organy śledcze USA mają obecnie dostęp do informacji będących w posiadaniu giełd spełniających wymogi prawa. Oczywiście pod warunkiem odpowiednio uzasadnionej potrzeby uzyskania danych. Agent DEA podkreślił ponadto, że zablokowanie możliwości wymiany walut fiducjarnych na kryptowaluty w USA wyrządziłoby więcej szkody niż pożytku. Przede wszystkim ograniczyłoby dostęp organów śledczych do informacji o nielegalnych transakcjach.

regulowane giełdy kryptowalut dobre dla deareklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.