Zdaniem analityków KuCoin stracił więcej niż 150 mln USD | Wiadomości | CrypS.

Zdaniem analityków KuCoin stracił więcej niż 150 mln USD

Michał Misiura
analitycy szacują, że kucoin stracił więcej niż 150 mln usd KuCoin

Po piątkowym ataku na giełdę kryptowalut KuCoin, niektórzy analitycy blockchain poddają w wątpliwość jej oświadczenie, według którego straciła 150 mln USD. Ich szacunki wskazują, że skradziono cyfrowe aktywa były warte 200 lub nawet 280 mln dolarów.

Zdaniem analityka The Block – Larry’ego Cermaka, cyberprzestępcy mogli wyprowadzić prawie dwa razy więcej środków niż twierdzi KuCoin. Aby ocenić rozmiar szkód przeanalizował zidentyfikowane oraz domniemane adresy portfeli giełdy. Według jego szacunków KuCoin stracił w wyniku ataku prawie 280 milionów dolarów. To niemal dwa razy więcej niż ogłoszona opinii publicznej kwota 150 mln dolarów.

Cermak przyznał, że duża część wyprowadzonych środków została zamrożona, zablokowana lub przywrócona poprzez hard forki, jak miało to miejsce w przypadku VELO, gdzie twórcy projektu „odzyskali” 122,000,000 tokenów skradzionych giełdzie. Mimo to analityk wątpi w to, że KuCoin zdoła pokryć całość straconych środków. Do tej pory projekty zamroziły już wyprowadzone tokeny warte 130 mln dolarów.

150, 280 czy 200 milionów?

Poza wersją KuCoina, która określa straty na 150 mln dolarów oraz znacznie wyższymi szacunkami Cermaka, pojawiły się także głosy pomiędzy. Zgodnie z nimi, KuCoin mógł stracić około 200 mln dolarów. Według analityka Maurycego Konopackiego, hakerzy wyprowadzili z giełdy 133 tokeny Ethereum, warte 190 mln USD, oraz bitcoiny o wartości 10 mln USD. Na poparcie swoich szacunków, przedstawił bazę danych, z których korzystał. Każdy zainteresowany znajdzie w niej adresy, na które wyprowadzono środki.

Bitcoiny z KuCoina trafiły na adres 1NRsEQRg5EjmJHbPUX7YADVPcPzCQBkyU7, a Ethereum do 0xeb31973e0febf3e3d7058234a5ebbae1ab4b8c23.

analitycy szacują, że kucoin stracił więcej niż 150 mln usdreklama
reklama

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.