Mike McGlone wskazuje dużą przeszkodę dla bitcoina ze strony Fed-u | Wiadomości | CrypS.

Mike McGlone wskazuje dużą przeszkodę dla bitcoina ze strony Fed-u

Starszy analityk z Bloomberg Intelligence prognozuje spadki wartości ryzykownych aktywów, w tym kryptowalut, które zaliczane są do tej grupy. Przedstawił on powody, dla których bitcoin (BTC) oraz pozostała część rynku może tkwić w objęciach niedźwiedzia.


W poście z 22 sierpnia br. udostępnionym na platformie X (dawnym Twitterze) Mike McGlone twierdzi, że ujemna podaż pieniądza w USA i rentowność obligacji skarbowych znajdujące się na najwyższym poziomie od około 2 dekad, mogą być przeszkodą dla BTC.  

Wzrost na bitcoinie tłumiony przez Fed?

Po wydrukowaniu bilionów dolarów po pandemii COVID-19 amerykański bank centralny ostro przystąpił do zacieśniania ilościowego, polegającego na zmniejszaniu podaży pieniądza, płynności, a także ogólnego poziomu aktywności gospodarczej. Jego celem jest zaś walka z inflacją.

Zgodnie z danymi pochodzącymi od agencji informacyjnej Reuters podaż pieniądza w Stanach Zjednoczonych spada w najszybszym tempie od 1930 r., kiedy to w Amerykę uderzył tzw. Wielki Kryzys

W jednym ze swoich tweetów Mike McGlone porównał ruchy bitcoina do zachowania giełdy z 1930 r. Ta bowiem w 1929 zmierzała w kierunku szczytu, któremu towarzyszyła wysoka zmienność cenowa, nadmierna płynność i spekulacje, jak również rewolucyjne technologie (mowa tu o elektryczności, telefonie, samochodach i możliwości podróżowania drogą lotniczą).

Różnica między środowiskiem, w którym obecnie rozwija się bitcoin, a tym z 1930 r. jest taka, iż wówczas Fed zaczął obniżać stopy procentowe. Aktualnie zaś są one podnoszone nieustannie od marca 2022 r. W rezultacie 100-tygodniowa średnia krocząca dla BTC odwróciła się w dół.

Aktualna sytuacja na rynku bitcoina

Czołowa kryptowaluta oraz altcoiny stoją w obliczu wielu wyzwań. Przedłużająca się bessa jest spowodowana nie tylko czynnikami makroekonomicznymi. Negatywny sentyment został wytworzony m.in. poprzez upadek wielu projektów z branży wirtualnych walut. 

Inwestorzy coraz mniej ufają również scentralizowanym giełdom kryptowalut, które w ostatnim czasie są często atakowane przez regulatorów. Działania przeciwko nim podjęła m.in. amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). Oskarżyła ona, chociażby gigantów tj. Binance i Coinbase o sprzedaż niezarejestrowanych papierów wartościowych. 

kurs-btc
Kurs BTC. Zakres 7-dniowy. Źródło: coinmarketcap.com

W chwili pisania tego tekstu za jednego BTC trzeba zapłacić około 26 tys. dol. Kryptowaluta ta wymazała około 11% swojej wartości w ciągu kilku ostatnich dni. Wśród społeczności wirtualnych walut panuje obecnie niepewność. 




reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.