Kolejny atak na gorące portfele. Hakerowi udało się ukraść miliony dolarów | Wiadomości | CrypS.

Kolejny atak na gorące portfele. Hakerowi udało się ukraść miliony dolarów

korea, cyberprzestępczość, Cyberpolicja we współpracy z firmą Crystal Blockchain skutecznie zwalcza oszustwa

Atak hakerski na gorące portfele Alphapo skutkuje kradzieżą ponad 23 milionów dolarów. 


Czy to koniec spółki oferującej płatności dla kontrowersyjnych sektorów?

Gorące portfele Alphapo zhakowane

Alphapo to firma, które oferuje usługi płatności dla przedsiębiorstw w ponad 30 kryptowalutach i wspierająca transakcje w 23 różnych walutach fiat, została zhakowana. Dzięki tej spółce wiele firm miało możliwość otrzymywania płatności w kryptowalutach oraz fiatach. Wstępne informacje sugerują, że z gorących portfeli (hot wallets) skradziono kryptowaluty o wartości 23 milionów dolarów. 

Wcześnie rano z gorących portfeli Alphapo wyciągnięto środki w ETH, TRON i BTC. Obecnie obserwujemy ruch kapitału o wartości 23 milionów dolarów. Od tamtej pory wyłączono możliwość wypłat kapitału. Skradzione środki z Ethereum zostały wymienione na ETH, a następnie przekazane do Avalanche i Bitcoin

– wskazuje ZachXBT.

Do kogo należały gorące portfele i środki?

Skradzione fundusze prawdopodobnie należały do firm, z którymi Alphapo współpracowało na poziomie korporacyjnym. W niedługim czasie klienci prawdopodobnie odczują skutki zniknięcia kapitału. Do chwili obecnej Alphapo obsługiwało głównie platformy z sektorów rozrywki i hazardu (w tym HypeDrop, Ignition i Bovada). 

Kolejne potwierdzenie hiobowych wieści 

PeckShield to firma zajmująca się bezpieczeństwem na blockchainie. Ona również potwierdziła raport wskazany przez ZachXBT. Wstępne szacunki wskazują, że skradzione fundusze obejmują 6,074 miliona USDT, 108,000 USDC, 100,2M FTN, 430K TFL, 2,5K ETH i 1,700 DAI. Wszystkie fundusze zostały przekazane do portfela 0x040a. Co ciekawe, spółka Alphapo do chwili obecnej milczy w tej sprawie

Nikt nie jest bezpieczny 

Powyższa historia wywołała falę niepokoju w społeczności kryptowalutowej, budząc obawy o bezpieczeństwo i podatność na ataki w branży. Ataki na DeFi i na hot wallety nie są nowością. Niestety hakerzy w tym wypadku wykazali wysoki poziom zaawansowania kradzieży kapitału, co utrudnia śledzenie skradzionych aktywów.

Warto wspomnieć, że na blockchainie Ethereum skradzione środki zostały przekonwertowane na ETH, a następnie szybko przeniesione do Avalanche i Bitcoin przez proces znany jako mostkowanie (bridging). To ważne, gdyż owa metoda skutecznie zaciera ślad, utrudniając śledczym odzyskanie funduszy i identyfikację sprawców. Obecnie Alphapo stoi przed poważnym wyzwaniem odzyskania reputacji i zaufania wśród swoich użytkowników, gdyż nie dość, że nie odniosło się do sytuacji, to jeszcze nie zapowiedziało metod, które mogłyby ją naprawić, bądź zabezpieczyć kapitał przyszłych klientów. 

korea, cyberprzestępczość, Cyberpolicja we współpracy z firmą Crystal Blockchain skutecznie zwalcza oszustwa



reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.