Hot wallet | Słownik | CrypS.

Hot wallet

Hot wallet czyli gorący portfel to narzędzie, które pozwala posiadaczowi kryptowalut na ich odbieranie i wysyłanie. Różnica pomiędzy gorącym i zimnym portfelem (cold wallet) polega na tym, że hot wallet jest podłączony do internetu, natomiast cold wallet działa w trybie offline.

Bezpieczeństwo gorących portfeli

Bezpieczeństwo i ochrona gorącego portfela w dużej mierze zależy od zachowania użytkownika. Wszelkie kryptowaluty przechowywane w gorącym portfelu są podatne na ataki, ponieważ klucze publiczne i prywatne są przechowywane w internecie.

Doświadczeni inwestorzy kryptowalutowi przechowują tylko niewielką część swoich środków w gorącym portfelu, aby zmniejszyć ryzyko utraty środków. Zazwyczaj trzymają oni w nim tylko taką kwotę, jaką planują wydać w najbliższej przyszłości. Ich pozostałe aktywa przechowywane są w zimnych portfelach np. portfelu sprzętowym Trezor.

Niektórzy inwestorzy decydują się trzymać swoje monety na giełdach kryptowalutowych, takich jak BitBay, Binance czy Kraken. Giełdy mogą zostać uznane za gorące portfele, ponieważ pozwalają na przechowywanie środków w swojej infrastrukturze. Jeśli jednak haker uzyska dostęp do serwerów danej giełdy, użytkownicy mogą stracić swoje kryptowaluty.