Hot wallet | Słownik | CrypS.

Hot wallet

Hot wallet czyli gorący portfel to narzędzie, które pozwala posiadaczowi kryptowalut na ich odbieranie i wysyłanie. Różnica pomiędzy gorącym i zimnym portfelem (cold wallet) polega na tym, że hot wallet jest podłączony do internetu, natomiast cold wallet działa w trybie offline.

Bezpieczeństwo gorących portfeli

Bezpieczeństwo i ochrona gorącego portfela w dużej mierze zależy od zachowania użytkownika. Wszelkie kryptowaluty przechowywane w gorącym portfelu są podatne na ataki, ponieważ klucze publiczne i prywatne są przechowywane w internecie.

Doświadczeni inwestorzy kryptowalutowi przechowują tylko niewielką część swoich środków w gorącym portfelu, aby zmniejszyć ryzyko utraty środków. Zazwyczaj trzymają oni w nim tylko taką kwotę, jaką planują wydać w najbliższej przyszłości. Ich pozostałe aktywa przechowywane są w zimnych portfelach np. portfelu sprzętowym Trezor.

Niektórzy inwestorzy decydują się trzymać swoje monety na giełdach kryptowalutowych, takich jak BitBay, Binance czy Kraken. Giełdy mogą zostać uznane za gorące portfele, ponieważ pozwalają na przechowywanie środków w swojej infrastrukturze. Jeśli jednak haker uzyska dostęp do serwerów danej giełdy, użytkownicy mogą stracić swoje kryptowaluty.

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.