Kapitalizacja rynku kryptowalut wraca poniżej 2 bln USD | Wiadomości | CrypS.

Kapitalizacja rynku kryptowalut wraca poniżej 2 bln USD

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
kapitalizacja rynku kryptowalut

Rynek rozpoczął kolejny tydzień na czerwono. Zarówno Bitcoin, Ethereum jak i inne aktywa zaczęły tracić na wartości. Bitcoin spadł poniżej 41 000 dolarów, Ethereum na chwilę zanurkowało poniżej 3000 USD, a wiele monet o niższej kapitalizacji odnotowało jeszcze większe straty. Koniec końców kapitalizacja globalnego rynku kryptowalut po raz kolejny spadła poniżej 2 bilionów dolarów.


Niedźwiedzie informacje pojawiają się pomimo niezłomnego zaangażowania Luna Foundation Guard w gromadzenie ogromnych ilości Bitcoinów na otwartym rynku. Fundacja, która została niedawno założona w celu tworzenia rezerw dla stablecoina UST, powiększyła swój portfel o kolejne 4000 BTC. W chwili obecnej LFG posiada prawie 40 000 Bitcoinów o wartości około 1,6 miliarda dolarów. 

Ostatnia zmienność skłoniła niektórych traderów do podzielenia się negatywnymi krótko- i średnioterminowymi opiniami na temat potencjału cenowego kryptowalut. Były prezes BitMEX Arthur Hayes opublikował dziś na Medium post, w którym przekonuje, że ścisła korelacja kryptowalut z rynkami akcji spowoduje, iż w najbliższych miesiącach ceny kryptowalut spadną jeszcze bardziej. Hayes przewiduje, że do czerwca 2022 roku Bitcoin osiągnie poziom 30 000 dolarów, a Ethereum 2 500 dolarów. Warto jednak zauważyć, że w innym wpisie, który opublikował 10 dni temu, Hayes przewidział, że Ethereum do końca roku może być notowane nawet za 10 000 dolarów.

Trend spadkowy trwa

Rynek kryptowalut wchodzi w szósty miesiąc powolnej aktywności. Odkąd w listopadzie 2021 roku globalna wartość rynku kryptowalut osiągnęła poziom 3 bilionów dolarów, większość aktywów z trudem utrzymuje się na powierzchni. Powodem takie stanu rzeczy może być wyczerpanie rynku i czynniki makro, takie jak wariant Omicron, podwyżki stóp procentowych przez Rezerwę Federalną oraz gwałtownie rosnące ceny surowców w związku z atakiem Rosji na Ukrainę.

Bitcoin i Ethereum od kilku miesięcy znajdują się w trendzie spadkowym. Inne projekty, takie jak Solana, Avalanche, Dogecoin itd. radzą sobie jeszcze gorzej. Wyjątkiem od tego trendu jest LUNA, która 5 kwietnia osiągnęła nowy rekord wszech czasów na poziomie 119 dolarów. Pomimo spadków na szerszym rynku, niektóre NFT Ethereum również odnotowały ogromny wzrost cen, zarówno w dolarach amerykańskich, jak i w etherach.

Oprócz zakupów Terry, innym z możliwych katalizatorów ożywienia rynku jest długo oczekiwane przejście Ethereum na Proof-of-Stake. Mimo że sieć zakończyła już testy i oczekuje się, że jeszcze w tym roku zakończy aktualizację, dokładna data premiery jest nieznana.

kapitalizacja rynku kryptowalut

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.