Terra kupuje kolejne 2943 BTC za 140 milionów dolarów | Wiadomości | CrypS.

Terra kupuje kolejne 2943 BTC za 140 milionów dolarów

Redakcja
terra luna

Po ogłoszeniu zamiaru wypuszczenia stablecoina opartego na rezerwach BTC o łącznej wartości 10 miliardów dolarów, Terra zaczęła akumulację. Dziś doszło do kolejnych zakupów – projekt nabył 2943 BTC za kwotę sięgającą niemal 140 milionów dolarów.

Niedawno na łamach naszego portalu informowaliśmy o planach Do Kwona – CEO Terraform Labs – dotyczących wypuszczenia stablecoina, ale wspartego rezerwami BTC, a nie dolarem amerykańskim, euro czy inną walutą fiat.

Jego zapowiedź wywołała poruszenie w społeczności kryptowalutowej. Wiele osób, takich jak np. dyrektor generalny Blockstream Adam Back, zastanawiało się, skąd firma weźmie na to pieniądze.

Kwon wyjaśnił, że projekt z czasem zgromadzi 10 miliardów dolarów. Powiedział też, że już teraz ma przygotowane 3 miliardy dolarów na zakup pierwotnej kryptowaluty.

Niedługo potem Terra zaczęła kupować bitcoiny. Można to zobaczyć sprawdzając adres portfela projektu w eksploratorze bloków. Pierwsze dwa zakupy miały miejsce 22 marca – oba dotyczyły kwoty około 1500 Bitcoinów.

Od tego czasu adres wciąż akumulował, a największa pojedyncza transakcja miała miejsce dzisiaj i opiewała na 2943 BTC. Przy dzisiejszym kursie Bitcoina, taka liczba monet jest warta prawie 140 milionów dolarów.

Całkowite rezerwy BTC Terry przekraczają obecnie 30 000 bitcoinów, wartych około 1,5 miliarda dolarów. Kwon w ostatnim wywiadzie dla Bloomberga powiedział:

Powodem, dla którego jesteśmy szczególnie zainteresowani Bitcoinem, jest to, że wierzymy, iż jest to najsilniejsze cyfrowe aktywo rezerwowe. UST będzie pierwszą natywną walutą internetową, która wdroży standard Bitcoina jako część swojej polityki monetarnej

terra lunareklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.