Kapitalizacja rynku kryptowalut osiąga nowy rekord powyżej 3 bilionów dolarów | Wiadomości | CrypS.

Kapitalizacja rynku kryptowalut osiąga nowy rekord powyżej 3 bilionów dolarów

Konrad Juszczyk
kryptowaluty loga

Według CoinMarketCap łączna kapitalizacja rynkowa wszystkich aktywów kryptograficznych osiągnęła przez moment rekordowy poziom 3 bilionów dolarów.

Rynek kryptowalut rośnie

Dynamika rynku podczas dzisiejszej porannej sesji spowodowała wzrost kapitalizacji rynku kryptowalut o ponad 3,1%, przekraczając poziom 3 bilionów dolarów. Całkowita kapitalizacja rynkowa wzrosła o 8,4% w ciągu ostatnich siedmiu dni i aż o 25,5% w ciągu ostatnich 30 dni. Od początku 2021 roku market cap kryptowalut wzrósł o niebywałe 284% z 775 miliardów dolarów. W momencie publikacji jednak ten poziom nieco spadł i wynosi 2,85 biliona dolarów.

Podczas gdy Bitcoin wciąż pokonuje swojego największego rywala ponad dwukrotnie pod względem udziału na rynku (Bitcoin 40,5%, Ether 18,6%) to, łączna kapitalizacja wszystkich pozostałych altcoinów wynosi 40,9%. Świadczy to o rosnącej różnorodności sektora aktywów cyfrowych. Aby podkreślić wielkość rynku kryptowalut, warto porównać go z największymi bytami na rynku finansowym.

Dla przykładu kapitalizacja rynkowa tego rynku jest warta mniej więcej ćwierć rynku złota i przekroczyła już wartość firmy Microsoft wartej około 2,5 miliarda dolarów. Sam Bitcoin z kolei jest nieco mniejszy niż srebro, jednak porównywalnie wielki jak Tesla, a Ethereum przekroczył wartość banku JPMorgan Chase. Rynek rośnie w niebywałym tempie i być może jak to podkreślał analityk Plan B, jeszcze w tym roku ujrzymy Bitcoina na poziomie 100 000 dolarów.

kryptowaluty loga
reklama
reklama

Dodaj komentarz