Kapitalizacja rynku kryptowalut osiąga nowy rekord powyżej 3 bilionów dolarów | Wiadomości | CrypS.

Kapitalizacja rynku kryptowalut osiąga nowy rekord powyżej 3 bilionów dolarów

Konrad Juszczyk
kryptowaluty loga

Według CoinMarketCap łączna kapitalizacja rynkowa wszystkich aktywów kryptograficznych osiągnęła przez moment rekordowy poziom 3 bilionów dolarów.

Rynek kryptowalut rośnie

Dynamika rynku podczas dzisiejszej porannej sesji spowodowała wzrost kapitalizacji rynku kryptowalut o ponad 3,1%, przekraczając poziom 3 bilionów dolarów. Całkowita kapitalizacja rynkowa wzrosła o 8,4% w ciągu ostatnich siedmiu dni i aż o 25,5% w ciągu ostatnich 30 dni. Od początku 2021 roku market cap kryptowalut wzrósł o niebywałe 284% z 775 miliardów dolarów. W momencie publikacji jednak ten poziom nieco spadł i wynosi 2,85 biliona dolarów.

Podczas gdy Bitcoin wciąż pokonuje swojego największego rywala ponad dwukrotnie pod względem udziału na rynku (Bitcoin 40,5%, Ether 18,6%) to, łączna kapitalizacja wszystkich pozostałych altcoinów wynosi 40,9%. Świadczy to o rosnącej różnorodności sektora aktywów cyfrowych. Aby podkreślić wielkość rynku kryptowalut, warto porównać go z największymi bytami na rynku finansowym.

Dla przykładu kapitalizacja rynkowa tego rynku jest warta mniej więcej ćwierć rynku złota i przekroczyła już wartość firmy Microsoft wartej około 2,5 miliarda dolarów. Sam Bitcoin z kolei jest nieco mniejszy niż srebro, jednak porównywalnie wielki jak Tesla, a Ethereum przekroczył wartość banku JPMorgan Chase. Rynek rośnie w niebywałym tempie i być może jak to podkreślał analityk Plan B, jeszcze w tym roku ujrzymy Bitcoina na poziomie 100 000 dolarów.

kryptowaluty logareklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.