Przejście Ethereum na PoS coraz bliżej. Uruchomiono ostatni testnet - Kiln | Wiadomości | CrypS.

Przejście Ethereum na PoS coraz bliżej. Uruchomiono ostatni testnet – Kiln

Redakcja
ethereum 2.0 merge kiln

Długo oczekiwany „Merge” w sieci Ethereum jest o kolejny krok bliżej do wejścia w życie. Deweloperzy projektu uruchomili bowiem ostatnią publiczną sieć testową, która ma go wypróbować – Kiln.

W poniedziałek Fundacja Ethereum wezwała uczestników sieci do przeprowadzenia testów przy użyciu Kiln, „aby zapewnić płynne przejście na istniejących publicznych sieciach testowych”.

Zdecydowanie zalecamy, aby deweloperzy przeprowadzili pełny cykl testów i wdrożeń na Kiln i zgłaszali wszelkie problemy z narzędziami lub zależnościami opiekunom tych projektów.

Tim Beiko, deweloper Ethereum, potwierdził w poniedziałkowym tweecie, że Kiln został uruchomiony i wkrótce będzie gotowy do połączenia z Beacon Chain. Sieć testowa zadebiutowała pod koniec zeszłego tygodnia wyłącznie w trybie proof-of-work (PoW).

Kiln działa obecnie w środowisku testowym PoW dla deweloperów Ethereum, operatorów węzłów i stakerów. Jest to ostatnia publiczna sieć testowa przed przejściem całej sieci na proof-of-stake (PoS).

Kiln został pierwotnie uruchomiony jako sieć testowa PoW, która naśladowała środowisko operacyjne sieci Ethereum. Działał on równolegle z Beacon Chain, pierwszym głównym elementem PoS Ethereum 2.0 (obecnie nazywanym warstwą konsensusu), w którym posiadacze ETH mogą stakować swoje monety i tym samym zabezpieczyć przyszłość sieci Ethereum.

Przejście mainnetu Ethereum z PoW na PoS będzie ważnym kamieniem milowym w ewolucji sieci. Faza ta sprawi, że bezpieczeństwo blockchaina będzie opierało się na tokenach a nie na kosztownym i wymagającym dużej mocy sprzęcie górniczym.

Przejście z PoW na PoS spowoduje połączenie Beacon Chain z główną siecią Ethereum. Według analizy przeprowadzonej przez biuletyn finansowy Bankless, do fuzji może dojść jeszcze w czerwcu tego roku. W oficjalnym roadmapie połączenie było jednak zaplanowane jeszcze w pierwszym kwartale.

ethereum 2.0 merge kilnreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.