Rezerwa Federalna podniosła stopy procentowe | Wiadomości | CrypS.

Rezerwa Federalna podniosła stopy procentowe

Zerelik Maciej
FED potrzeba regulacji kryptowalut

Dzisiaj zakończyło się marcowe posiedzenie Federalnego Komitetu Otwartego Rynku, kluczowego gremium decyzyjnego w Systemie Rezerwy Federalnej. Zgodnie z oczekiwaniami Fed podjął decyzję o podniesieniu stóp procentowych o 25 punktów bazowych, zwiększając ich poziom z bliskiego zera do przedziału 0,25%-0,5%.

Rezerwa Federalna, której zadaniem jest pomoc w utrzymaniu stabilności cen i zatrudnienia, podniosła dziś stopy procentowe o 25 punktów bazowych. Decyzja ta nie była jednomyślna. Głosowanie zakończyło się wynikiem 8-1, przy czym prezes Banku Rezerwy Federalnej w St. Louis opowiedział się za podwyżką o 50 punktów bazowych.

Organ zarządzający Fedu zaktualizował też swoją prognozę tegorocznej stopy funduszy federalnych z grudniowego poziomu 0,9% do 1,9%. Stopa procentowa na poziomie 1,9% na koniec roku oznacza od siedmiu do ośmiu podwyżek o 25 punktów bazowych.

Rynek kryptowalut lekko wzrósł w końcowym okresie poprzedzającym posiedzenie FOMC, a następnie zaczął delikatnie spadać.

Rezerwa Federalna opublikowała również swoje nowe prognozy dotyczące produktu krajowego brutto na rok 2022. W grudniu przewidywała ona 4% wzrost, ale dziś obniżyła tę liczbę do 2,8%. Choć jest to niższy poziom niż przewidywano wcześniej, Powell stwierdził, że 2,8% to nadal silny wzrost.

Przewodniczący pokreślił też, że jego zdaniem ryzyko recesji w tym roku nie jest „szczególnie wysokie”.

FED potrzeba regulacji kryptowalut
reklama
reklama