Rezerwa Federalna podniosła stopy procentowe | Wiadomości | CrypS.

Rezerwa Federalna podniosła stopy procentowe

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
FED potrzeba regulacji kryptowalut

Dzisiaj zakończyło się marcowe posiedzenie Federalnego Komitetu Otwartego Rynku, kluczowego gremium decyzyjnego w Systemie Rezerwy Federalnej. Zgodnie z oczekiwaniami Fed podjął decyzję o podniesieniu stóp procentowych o 25 punktów bazowych, zwiększając ich poziom z bliskiego zera do przedziału 0,25%-0,5%.

Rezerwa Federalna, której zadaniem jest pomoc w utrzymaniu stabilności cen i zatrudnienia, podniosła dziś stopy procentowe o 25 punktów bazowych. Decyzja ta nie była jednomyślna. Głosowanie zakończyło się wynikiem 8-1, przy czym prezes Banku Rezerwy Federalnej w St. Louis opowiedział się za podwyżką o 50 punktów bazowych.

Organ zarządzający Fedu zaktualizował też swoją prognozę tegorocznej stopy funduszy federalnych z grudniowego poziomu 0,9% do 1,9%. Stopa procentowa na poziomie 1,9% na koniec roku oznacza od siedmiu do ośmiu podwyżek o 25 punktów bazowych.

Rynek kryptowalut lekko wzrósł w końcowym okresie poprzedzającym posiedzenie FOMC, a następnie zaczął delikatnie spadać.

Rezerwa Federalna opublikowała również swoje nowe prognozy dotyczące produktu krajowego brutto na rok 2022. W grudniu przewidywała ona 4% wzrost, ale dziś obniżyła tę liczbę do 2,8%. Choć jest to niższy poziom niż przewidywano wcześniej, Powell stwierdził, że 2,8% to nadal silny wzrost.

Przewodniczący pokreślił też, że jego zdaniem ryzyko recesji w tym roku nie jest “szczególnie wysokie”.

FED potrzeba regulacji kryptowalutreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.