Kapitalizacja rynku kryptowalut spada poniżej 1,4 biliona dolarów | Wiadomości | CrypS.

Kapitalizacja rynku kryptowalut spada poniżej 1,4 biliona dolarów

Konrad Juszczyk
Co oznacza spadek BTC do poziomu 40,000 dolarów?

Bitcoin spadł dziś poniżej 33 000 USD po odpływie około 150 miliardów dolarów z rynku kryptowalut. Obecnie cena za BTC wynosi $..., a rynek kryptowalut opiewany jest na $....

Dalsze spadki

Rynek aktywów kryptograficznych stoi obecnie przed trudnym wyzwaniem do pokonania po ostatnich negatywnych nastrojach na rynku. Całkowita kapitalizacja rynkowa walut cyfrowych wynosiła wczoraj w najlepszym momencie 1,5 biliona dolarów, po czym spadła do 1,35 biliona dolarów w najgorszym. Odpływ około 150 miliardów dolarów (10%) w ciągu 24h to sporo nawet jak na wciąż młody rynek kryptowalut. Według danych platformy analitycznej Bybt w ciągu ostatnich 24 godzin zlikwidowano łącznie ponad 930 milionów dolarów w pozycjach na rynku terminowym.

Spadek kapitalizacji rynkowej na rynku kryptowalut
Kapitalizacja rynkowa kryptowalut (24h) – źródło: https://coinmarketcap.com/charts/

Warto podkreślić, że rynek kryptowalut od 5 tygodni znajduje się w trendzie spadkowym. 12 maja 2021 roku, łączna wartość aktywów cyfrowych przekroczyła 2,6 biliona dolarów, co jest jak dotąd najwyższym zaobserwowanym poziomem. W kolejnych tygodniach kapitalizacja rynkowa znacznie spadła i 24 maja osiągnęła najniższy poziom w wysokości 1,25 biliona dolarów.

Co jest powodem obecnego spadku?

Powodów obecnej wyprzedaży na rynku kryptowalut jest kilka. Analitycy określają jednak działania Banku Rolnego Chin (trzeci co do wielkości bank w Chinach) jako główny czynnik spadków. Zgodnie z doniesieniem chińskiego portalu informacyjnego 8BTC, bank podkreślił, że nie będzie brał udziału w transakcjach powiązanych z aktywami kryptograficznymi, a konta użytkowników mających związek z kryptowalutami będą zamknięte. Co ciekawe, niedługo po publikacji zaczęły pojawiać się doniesienia, że ​​komunikat został usunięty.

Zmienność rynku, choć irytująca dla wielu inwestorów, pasuje do poprzednich zapowiedzi Chin. Kraj stał się źródłem bólu głowy dla byczych inwestorów w BTC w ostatnich tygodniach, ponieważ chińscy górnicy stają w obliczu represji, a urzędnicy powtarzają w kółko istniejące ograniczenia dotyczące kryptowalut. Chiny miały dotychczas znaczący wpływ na podstawy sieci Bitcoin, dzięki dużej ilości kopalni w tamtym rejonie. Ze względu na szerokie regulacje, wskaźnik hash-rate znacznie spadł. Według specjalistów „cena podąża za hash’em”, przez co te wydarzenia krótkofalowo działają raczej negatywnie na cenę BTC. Wielu twierdzi jednak, że presja cenowa jest nadmierną reakcją i ostatecznie Bitcoin skorzysta na całkowitym odejściu Chin od stołu.

Trzeba przypomnieć również, że choć rynek obecnie krwawi, to najwięksi gracze wciąż kupują ogromne ilości BTC. Jest to dla nich pewnego rodzaju wyprzedaż, biorąc pod uwagę ostatnie dane, którymi podzieliła się platforma Santiment.

Co oznacza spadek BTC do poziomu 40,000 dolarów?



reklama
reklama

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.