Wieloryby dokupują 90 000 bitcoinów w ciągu ostatnich 25 dni | Wiadomości | CrypS.

Wieloryby dokupują 90 000 bitcoinów w ciągu ostatnich 25 dni

Konrad Juszczyk
Wieloryby BTC gromadzą bitcoiny

Najwięksi gracze akumulują bitcoiny w oczekiwaniu na wystrzał ceny, a ich portfele zwiększyły się o 90 000 BTC w ciągu zaledwie 25 dni.

Akumulacja bitcoinów

Wieloryby BTC zaopatrują się w jeszcze więcej cyfrowego złota, gromadząc około 90 000 bitcoinów w ciągu ostatnich 25 dni. Działania te zostały zidentyfikowane przez platformę do analizy danych z rynku kryptowalut, Santiment, która podała, że portfele o wartości od 100 do 10 000 BTC są obecnie największym segmentem hodlerów i stanowią one obecnie 48,7% podaży bitcoinów.

Zwiększone zainteresowanie małych graczy

Oprócz największych adresów, które oczywiście kupują coraz więcej aktywów, mali gracze w ciągu ostatnich kilku miesięcy zakumulowali również sporo satoshi. Glassnode będący platformą analityczną zauważył, że portfele detaliczne zaczęły gromadzić bitcoiny w połowie 2020 roku, kiedy to największa kryptowaluta weszła w trzecią fazę (przekształcenia się w „aktywo makro-ekonomiczne”). Według Glassnode, jednostki posiadające mniej niż 1 BTC odpowiadają za prawie 5% podaży cyfrowego złota.

Na chwilę obecną BTC może znajdować się w czwartym etapie, który podaje Glassnode, będąc uznawanym powoli za aktywo geopolityczne. Być może stało się to rzeczywistością po tym, jak Salwador stał się pierwszym krajem, który uczynił z bitcoina legalny środek płatniczy.

Wieloryby BTC gromadzą bitcoinyreklama
reklama

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.