Wieloryby dokupują 90 000 bitcoinów w ciągu ostatnich 25 dni | Wiadomości | CrypS.

Wieloryby dokupują 90 000 bitcoinów w ciągu ostatnich 25 dni

Konrad Juszczyk
Wieloryby BTC gromadzą bitcoiny

Najwięksi gracze akumulują bitcoiny w oczekiwaniu na wystrzał ceny, a ich portfele zwiększyły się o 90 000 BTC w ciągu zaledwie 25 dni.

Akumulacja bitcoinów

Wieloryby BTC zaopatrują się w jeszcze więcej cyfrowego złota, gromadząc około 90 000 bitcoinów w ciągu ostatnich 25 dni. Działania te zostały zidentyfikowane przez platformę do analizy danych z rynku kryptowalut, Santiment, która podała, że portfele o wartości od 100 do 10 000 BTC są obecnie największym segmentem hodlerów i stanowią one obecnie 48,7% podaży bitcoinów.

Zwiększone zainteresowanie małych graczy

Oprócz największych adresów, które oczywiście kupują coraz więcej aktywów, mali gracze w ciągu ostatnich kilku miesięcy zakumulowali również sporo satoshi. Glassnode będący platformą analityczną zauważył, że portfele detaliczne zaczęły gromadzić bitcoiny w połowie 2020 roku, kiedy to największa kryptowaluta weszła w trzecią fazę (przekształcenia się w „aktywo makro-ekonomiczne”). Według Glassnode, jednostki posiadające mniej niż 1 BTC odpowiadają za prawie 5% podaży cyfrowego złota.

Na chwilę obecną BTC może znajdować się w czwartym etapie, który podaje Glassnode, będąc uznawanym powoli za aktywo geopolityczne. Być może stało się to rzeczywistością po tym, jak Salwador stał się pierwszym krajem, który uczynił z bitcoina legalny środek płatniczy.

Wieloryby BTC gromadzą bitcoiny
reklama
reklama