Co analitycy zaobserwowali ws. obecnej korekty kursu bitcoina? Oto potencjalne scenariusze najbliższych dni | Wiadomości | CrypS.

Co analitycy zaobserwowali ws. obecnej korekty kursu bitcoina? Oto potencjalne scenariusze najbliższych dni

Czy kurs bitcoina jeszcze spadnie?

Kurs bitcoina spada i ciągnie ze sobą większość altcoinów. Oczywiście nie jest to powód do większych zmartwień i paniki na rynku kryptowalut, a raczej naturalna korekta, która musiała w końcu nastąpić po dynamicznych dwóch tygodniach wzrostów. Czego możemy się spodziewać w najbliższych dniach w kwestii ceny BTC?


  • Ali Martinez prognozuje, że bitcoin może spaść nawet do poziomu 60 000 dolarów,
  • Natomiast Rekt Capital przedstawił analizę nawiązującą do poprzednich cykli BTC związanych z minionymi halvingami,
  • Według tego modelu niebawem może dojść do pogłębienia się korekty największej z kryptowalut,
  • W przyszłym tygodniu natomiast Federalny Komitet Otwartego Rynku (FOMC) podejmie decyzje ws. stóp procentowych, co może mieć swoje odbicie na rynku kryptowalut. Do tego momentu traderzy będą raczej poruszać się pewna dozą ostrożności.

Co dalej z kursem bitcoina?

Po dwóch tygodniach nieprzerwanego rajdu cenowego króla kryptowalut i ustanowieniu przez niego kilku nowych rekordów cenowych wszechczasów (ATH), z czego ostatni wyniósł wczoraj 73 750 dolarów, przyszedł w końcu czas na naturalną i zdrową korektę. Cena BTC zanurkowała w ciągu kilku godzin o 11% licząc od wczorajszych maksimów do dołka na poziomie 66 000 dolarów.

Nastroje w społeczności cyfrowych aktywów są raczej optymistyczne i nie widać oznak paniki wśród inwestorów, chyba że ktoś jest “świeżakiem” na rynku i to jego pierwsza korekta.

W momencie pisania tego artykułu kurs bitcoina wynosi 68 156 dolarów, czyli o 5,48% mniej niż 24 godzin temu.

Kurs bitcoina (BTC). Źródło: TradingView

Co jednak mówią eksperci w kwestii dalszych ruchów cenowych BTC? Weźmy pod lupę dzisiejsze prognozy przedstawione przez Ali Martineza oraz innego analityka, znanego w społeczności kryptowalut jako Rekd Capital.

Ten pierwszy w opublikowanym wpisie wskazuje na zakres wsparcia, który ustanowił się na wykresie bitcoina w przedziale od 64 750 do 66 700 dolarów. Analityk jednak zaznacza, że jeżeli niedźwiedziom uda się przebić ten dolny poziom i zepchnąć kurs bitcoina niżej, kolejną ważną strefą wsparcia będzie przedział 60 760 a 62 790 dolarów.

Mimo wszystko podkreślił, że jest to doskonała okazja do zakupów, bowiem niedługo kurs czołowej kryptowaluty powinien znów odzyskiwać swoje szczytowe poziomy. Tak więc wszystko w porządku.

W również optymistycznym tonie sprawę opisuje Rekd Capital, chociaż w pierwszej kolejności wskazuje na zachowanie ostrożności co do najbliższych ruchów. Analityk zwraca uwagę na zbliżającą się “strefę zagrożenia” w kontekście potencjalnych kolejnych spadków BTC.

Chodzi w tym przypadku o analogię do historycznych zjazdów ceny na południe w okresie poprzedzającym halving. Rekt Capital w swojej analizie prognozuje, że wspomniany niebezpieczny poziom ceny BTC może się rozpocząć za około cztery dni.

Jak widzimy, przedstawione dane wskazują na spadek ceny BTC o 20% w 2020 r, a jeszcze wcześniej – w 2016 roku – o 40%. Spadki te występowały w odstępach 14-28 dni przed halvingiem bitcoina. Do najbliższego zmniejszenia się poziomu nowych coinów, które będą pojawiać się w obiegu, zostało już 32 dni.

Czy kurs bitcoina jeszcze spadnie?



reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.