Kurs bitcoina spadł poniżej 69 000 USD. Korekta na rynku ominęła jednak ten altcoin, który stale rośnie | Wiadomości | CrypS.

Kurs bitcoina spadł poniżej 69 000 USD. Korekta na rynku ominęła jednak ten altcoin, który stale rośnie

Jacek Walewski

Kurs bitcoina spadł poniżej 69 000 USD. Jaki jest tego powód? I dlaczego pewien altcoin nie traci na wartości? Takie pytania zadajemy w dzisiejszy poranek.


  • Kurs bitcoina spadł poniżej 69 000 USD, czyli poprzedniego ATH,
  • Jedynym głównym altcoinem, który drożeje, jest solana.

Kurs bitcoina spada

Skala spadków jest spora. Doszło do likwidacji pozycji wartych łącznie 661 milionów USD. Kurs BTC spadł do 66 500 USD. Obecnie jeden bitcoin kosztuje 68 300 USD, co oznacza spadek o 7% od wczoraj.

Zdecydowana większość likwidacji, bo 80%, to pozycje długie (525,2 mln USD). Wartość krótkich wyniosła 136,5 mln USD.

Patrząc szerzej widać, że kapitalizacja rynku kryptowalut spadła w ciągu dnia o 7,3%, osiągając poziom 2,68 biliona USD.

Powód spadków

Dlaczego jednak kurs spadł? Można to uznać za naturalną korektę. Tyle że główny analityk australijskiej giełdy kryptowalut Swyftx, Pav Hundal, powiedział serwisowi Cointelegraph, że chodzi o coś innego:

Niepokojące jest to, że wolumen [napływu kapitału do] ETF-ów bitcoina spadł wczoraj o 48% w porównaniu ze średnią 14-dniową.

I faktycznie, wpływy do ETF-ów na bitcoinie wyniosły 14 marca zaledwie 133 miliony USD. Rynek uznał chyba, że kryptowaluta jest zbyt droga.

Może też chodzi o ostatnie dane dot. inflacji w USA. CPI wzrosła, co może być pewnym sygnałem dla Fedu: jest zbyt szybko, by ciąć stopy procentowe. To jednak trochę dęty argument, bowiem inflacja bazowa, ważniejsza dla banku centralnego, nadal spada.

Podsumowując: najbardziej prawdopodobny scenariusz to to, że trwa naturalna, zdrowa korekta ostatniego etapu hossy.

Wszystko spada? Nie!

Z powyższego opisu rysuje się nam obraz nędzy i rozpaczy. Na wartości traci nie tylko bitcoin, ale też ether i czołowe altcoiny. Z jednym wyjątkiem.

Cena solany wzrosła przez dobę o 10% do 183,55 USD. Powód tego fenomenu?

To działalność sieci oparta na memecoinach napędza SOL

– powiedział portalowi The Block Benjamin Stani, dyrektor ds. rozwoju biznesu w Matrixport. Solanowe memecoiny faktycznie świetnie sobie radzą: dogwifhat wzrósł o 20%, popcat o 35%, a bonk o 10%.

Oznacza to, że Solana ma wyraźne zastosowanie, a debata na temat nieistotności łańcuchów innych niż EVM [Ethereum] jest, jak sądzę, jasno rozstrzygnięta

– dodał Stani.

Pytanie, czy można uznać za “wyraźnie zastosowanie” utrzymywania memecoinów przy życiu. Pomijając jednak to powyższe daje Solanie paliwo do rozwoju i pewien fundament do dalszej ewolucji.
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.