Chiński firewall blokuje CoinGecko i CoinMarketCap | Wiadomości | CrypS.

Chiński firewall blokuje CoinGecko i CoinMarketCap

Redakcja
Centralny Bank Chin nazywa stablecoiny instrumentami spekulacyjnymi

Popularne strony internetowe śledzące ceny kryptowalut CoinGecko i CoinMarketCap są obecnie niedostępne dla użytkowników z Chin.

Wyniki wyszukiwania na Comparitech, stronie internetowej, która pozwala użytkownikom sprawdzić, czy określona domena została zablokowana w Chinach, potwierdzają, że obie witryny są obecnie niedostępne w Państwie Środka.

Chociaż nie wiadomo dokładnie, kiedy stały się one niedostępne dla chińskich użytkowników, wydaje się, że ograniczenia nie zostały wprowadzone przez same strony internetowe. Jest to raczej zasługa chińskiej agencji cenzury internetowej odpowiedzialnej za “Great Firewall”, Chińskiej Administracji Cyberprzestrzeni (CAC).

Chińskie władze od kilku lat zajmują zdecydowane stanowisko wobec kryptowalut. Kraj groził zakazem kryptowalut w tej czy innej formie przy różnych okazjach od 2013 roku, choć niewiele z jego działań miało długotrwały wpływ.

Jednak w ostatnich miesiącach sytuacja wydaje się być coraz poważniejsza. W dniu 24 września Ludowy Bank Chin (PBOC) stwierdził, że wszystkie działania związane z kryptowalutami, w tym wydobycie i prowadzenie giełd kryptowalutowych, są nielegalne.

Ponadto, zgodnie z komunikatem banku centralnego, władze zagroziły wszczęciem dochodzenia wobec każdego, kto jest zaangażowany w marketing, promocję, rozliczanie płatności lub wsparcie techniczne dla zagranicznych giełd kryptowalutowych. Podczas gdy posiadanie kryptowalut nie zostało jeszcze uznane za nielegalne, ostatnie działania utrudniają chińskim obywatelom ich legalne nabywanie, posiadanie lub używanie.

Wcześniej w tym roku, Chiny zaostrzyły przepisy dotyczące wydobycia kryptowalut, co spowodowało migrację górników do Kazakstanu i Stanów Zjednoczonych, a konkretnie do Teksasu.

Chińscy użytkownicy kryptowalut teoretycznie nadal mogą uzyskać dostęp do CoinGecko i CoinMarketCap poprzez użycie VPNa. I chociaż scentralizowane giełdy również zostały zakazane, władze niewiele mogą zrobić, aby powstrzymać obywateli przed handlem na zdecentralizowanych platformach takich jak Uniswap i Sushi.

Centralny Bank Chin nazywa stablecoiny instrumentami spekulacyjnymireklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.