Chińscy regulatorzy powodem spadku na rynku kryptowalut | Wiadomości | CrypS.

Chińscy regulatorzy powodem spadku na rynku kryptowalut

Konrad Juszczyk
Centralny Bank Chin nazywa stablecoiny instrumentami spekulacyjnymi

Chiński bank centralny ponownie atakuje branżę krypto, a nowe wiadomości przyczyniają się do spadku na rynku kryptowalut, jednak wiele osób uważa te informacje za FUD.

Zaostrzenie przepisów w Chinach

Chiny zintensyfikowały represje dotyczące handlu kryptowalutami, obiecując wykorzenić „nielegalną” działalność kryptograficzną i pozbyć się wydobywania kryptowalut w całym kraju, uderzając w Bitcoin i wywierając presję na całą branżę krypto. Cyfrowe złoto straciło 4000 dolarów w ciągu 3 godzin, gdy wiadomości o chińskim zakazie regulacyjnym i pogróżkach najludniejszego państwa świata dotarły do mediów społecznościowych.

spadek kursu BTC
Źródło: https://www.coingecko.com/pl/waluty/bitcoin

Ludowy Bank Chin (PBOC) stwierdził, że kryptowaluty nie mogą krążyć na rynkach jako tradycyjne waluty, a giełdy zagraniczne nie mogą świadczyć usług przez internet na rzecz inwestorów z Chin kontynentalnych. PBOC zabronił również instytucjom finansowym, firmom płatniczym i firmom internetowym ułatwiania handlu kryptowalutami. Nie są to jednak nowe postanowienia Chin, a spadek był mocno zintensyfikowany ze względu na pogłos w mediach.

Zgodnie z informacjami The Shanghai Securities Journal dyrektor departamentu płatności i rozliczeń, Wen Xinxiang powiedział, że szybki rozwój kryptowalut i stablecoinów zagraża tradycyjnemu systemowi finansowemu, dlatego Ludowy Bank Chin (PBOC) utrzymuje negatywny stosunek do klasy aktywów cyfrowych.

Stary FUD, nowy spadek

Wu Blockchain na Twitterze zamieścił link do dokumentu Państwowego Komitetu ds. Rozwoju i Reform Chińskiej Republiki Ludowej, który mówi o włączeniu rozprawy Chin z firmami zajmującymi się wydobyciem kryptowalut do wskaźnika wydajności władz miejskich.

Pomimo drastycznej reakcji rynku, niektórzy członkowie społeczności krypto nazwali nowe informacje rozpowszechnianem FUDu. Przedstawicielka firmy venture capital eGirl Capital pod pseudonimem Molly zauważyła, że ​​zawiadomienie „aby zapobiec handlowi kryptowalutami” zostało opublikowane 15 września, a dokument Komitetu pojawił się w sieci już 3 września.

Centralny Bank Chin nazywa stablecoiny instrumentami spekulacyjnymi
reklama
reklama