Duży spadek hash rate w chińskich kopalniach kryptowalutowych | Wiadomości | CrypS.

Duży spadek hash rate w chińskich kopalniach kryptowalutowych

Mariusz Przepiórka
chiny traktują btc jako cyfrowy towar

Część największych kopalni wydobywających bitcoiny, które obsługują chińskich klientów, odnotowała gwałtowny spadek hash rate. Dane z BTC.com pokazują, że główne kopalnie bitcoinów z siedzibą w Chinach, w szczególności AntPool, F2Pool, Poolin, BTC.com, odnotowały w ciągu ostatnich 24 godzin spadki hash rate od 11% do 30%. Kopalnie bitcoina prowadzone przez Huobi i Binance również odnotowały spadek o ponad 10%.

Moc obliczeniowa dwóch głównych kopalni spoza Chin, Slushpool i Foundry USA, pozostała niezmieniona. Tak znaczący spadek hash rate chińskich kopalni bitcoinów następuje w momencie, gdy Chiny kontynuują działania wymierzone w branżę kryptowalutową. Kolejnym krokiem w walce z branżą jest decyzja władz prefektury Changji w chińskiej prowincji Xinjiang, które nakazały farmom wydobywczym w parku technologicznym Zhundong zamknięcie działalności do godziny 14:00 czasu chińskiego w dniu 9 czerwca.

Park Zhundong to strefa ekonomiczna o powierzchni 15,5 tys. km2, w której znajdują się różne gałęzie przemysłu zajmujące się produkcją węgla, w tym elektrownie węglowe i fabryki. Znajduje się tam również znaczna część zakładów wydobywających bitcoiny. W kwietniu bitcoinowi górnicy w Xinjiang zostali zmuszeni do zamknięcia kopalni z powodu obaw o bezpieczeństwo lokalnych elektrowni węglowych. Wskaźnik hash rate bitcoina spadł wówczas o około 25% w ciągu siedmiu dni.

Branża kryptowalutowa wychodzi poza Chiny

Od czasu wypowiedzenia wojny branży kryptowalutowej przez chińskie władze, pojawiły się doniesienia o chińskich górnikach bitcoinów, którzy zaczęli przenosić swój sprzęt poza Chiny. Może to spowodować, że moc wydobywcza przesunie się w kierunku Azji Środkowej, Ameryki Północnej i niektórych części UE. Firma Canaan, zajmująca się sprzętem do wydobywania bitcoinów, stwierdziła w swym sprawozdaniu finansowym za I kwartał, że sprzedaż zagraniczna sprzętu do wydobywania stanowiła prawie cztery piąte jej przychodów w tym kwartale. Wskazuje to na fakt, że po raz pierwszy krajowa sprzedaż firmy Canaan została przyćmiona przez działalność zagraniczną.

chiny traktują btc jako cyfrowy towar
reklama
reklama