Cena Solany wzrosła o 575% w rok. Wczoraj jej kurs był najwyżej od 23 miesięcy | Wiadomości | CrypS.

Cena Solany wzrosła o 575% w rok. Wczoraj jej kurs był najwyżej od 23 miesięcy

Filip Dzięciołowski
Kurs Solany

Topowy altcoin w dalszym ciągu kontynuuje swój rajd cenowy, który zaczął nabierać tempa w październiku 2023 roku. Solana znajduje się na 5. miejscu w rankingu kryptowalut pod względem największej kapitalizacji rynkowej. Wczoraj jej cena pokazała na wykresie 138 dolarów.


  • Mimo odpływu sporej ilości środków z funduszy dot. Solany, czego przyczyną jest jego ostatnia awaria, kurs natywnego tokena tej sieci nadal rośnie,
  • Ostatni raz SOL znajdował się na takim poziomie cenowym w dniu 1 kwietnia 2022 roku.

Podróż solany na północ trwa dalej

Natywny token ekosystemu Solana nadal pnie się ku górze na swoim wykresie cenowym, a wczoraj osiągnął swój nowy lokalny szczyt na poziomie 138 dolarów. Ostatni raz SOL był handlowany po takich cenach w dniu 1 kwietnia 2022 roku, czyli równo 23 miesiąc temu.

Dziś ten altcoin nieco spadł, bowiem w momencie pisania tego artykułu jego kurs pokazuje 129,06 dolara, co oznacza stratę o 4,26% w ciągu ostatnich 24h. Nie jest to oczywiście żaden powód do zmartwień, bo przecież w momencie realizacji zysków przez traderów, którzy sprzedają na górce, korekta cenowa jest naturalną sytuacją.

Ważne jest jednak, że SOL stale odrabia straty poniesione w czasie minionej bessy, podczas której potężnym ciosem dla tego projektu był upadek giełdy kryptowalut FTX, która mocno go wspierała. W ciągu ostatnich 12 miesięcy cena solany wzrosła o 575%, a od początku 2024 roku o 35%.

Solana cena
Wykres cenowy SOL na giełdzie OKX. Źródło: TradingView.com

Co ciekawe, ten lokalny szczyt z wczoraj zbiega się w czasie z sytuacją, gdy produkty inwestycyjne oparte na tej kryptowalucie odnotowały w ostatnim tygodniu około 3 milionów dolarów odpływu. Tydzień wcześniej kwota ta wynosiła 1,6 miliona dolarów.

Dlaczego tak się dzieje? Cóż, przede wszystkim głównym powodem jest tutaj niedawna awaria tej sieci, która trwała aż 8 godzin i była pierwszym tego typu problemem od 12 miesięcy. W przeszłości blockchain ten niestety regularnie musiał mierzyć się z tego typu problemami.

Inwestorzy są pozytywnie nastawieni do przyszłości Solany

Mimo burzliwego backgroundu z przeszłości, traderzy i eksperci z rynku cyfrowych aktywów patrzą na ten ekosystem z dużą dozą optymizmu.

Między innymi jeden z popularniejszy analityków – Inmortal – prognozuje, że do roku 2025 kurs tego altcoina może wzrosnąć jeszcze o kolejne 300% od aktualnych poziomów.

O tym, że do tego ekosystemu może niebawem zacząć napływać coraz więcej kapitału, mówił dwa dni temu Brian Kelly, gdy wskazywał m.in. tę kryptowalutę jako alternatywę, którą będą wybierać traderzy wyprzedający swoje udziały w bitcoinie.

Od dawna również Solanie bardzo mocno kibicuje były CEO giełdy BitMEX, czyli Arthur Hayes.

Obecnie całkowita wartość zablokowana (TVL) w tej sieci wynosi ponad 2,5 miliarda dolarów. Dla porównania, na początku 2023 roku wartość ta wynosiła jedynie “skromne” 230 milionów dolarów.

Kurs Solany



reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.