Kryzys bankowy jest w drodze. Warto postawić na tego altcoina - sugeruje Arthur Hayes | Wiadomości | CrypS.

Kryzys bankowy jest w drodze. Warto postawić na tego altcoina – sugeruje Arthur Hayes

Karolina Kropopek
Arthur Hayes

Współzałożyciel oraz były dyrektor generalny giełdy kryptowalutowych instrumentów pochodnych BitMEX – Arthur Hayes – spodziewa się mocnych wzrostów na kryptowalutach, spowodowanych “nieuchronnym kryzysem bankowym”. Co więcej, prognozuje on skok cenowy znanego altcoina.


  • Arthur Hayes stawia na solanę (SOL) jako wirtualną walutę z potencjałem do dużego wzrostu,
  • Gruntem pod “epicki” skok wspomnianego altcoina ma być potencjalny kryzys bankowy, który według byłego CEO BitMEX-a jest już na horyzoncie.

Solana ponownie wyróżniona przez Arthura Hayesa

W poście opublikowanym 1 lutego br. na platformie X (dawnym Twitterze) współzałożyciel BitMEX zasugerował, iż teraz może być odpowiedni moment na to, aby wskoczyć do rozpędzonego pociągu projektu Solana. Tym samym wskazał on na optymistyczne prognozy dot. przyszłości wirtualnej waluty SOL. 

Przedsiębiorca ten uznał, że wartość wspomnianego altcoina ulegnie zwiększeniu na tle wydarzeń, jakie rozegrały się w amerykańskim sektorze bankowym. Ma to związek ze znacznym spadkiem aż o 40% akcji New York Community Bancorp. Niejako przypomina to wydarzenia prowadzące do kryzysu bankowego z marca 2023 r. 

Biorąc pod uwagę zdarzenia z przeszłości, Arthur Hayes spodziewa się, iż amerykański bank centralny zastosuje znaną strategię ratowania sektora finansowego, wstrzykując w niego płynność. Ruch ten mógłby wywołać rajd na kryptowalutach.

Trafne prognozy związane z SOL

Były CEO BitMEX-a już wcześniej wspominał, o tym, że warto gromadzić się w wirtualnej walucie przynależnej do Solany. Kiedy altcoin ten handlował w pobliżu 60 dol., prognozował on wzrost do okolic 100 dol. Jego przewidywania ziściły się już pod koniec 2023 r.

Następnie porzucił on SOL, aby włożyć środki w drugą co do wielkości kryptowalutę – ether (ETH). Ten jednak nie doznał aż tak spektakularnego odbicia od tamtego czasu. 

Obecnie obserwatorzy Arthura Hayesa rozważają, czy jego najnowsze spekulacje mogą być równie trafne. Warto mieć na uwadze to, iż nadejście kryzysu bankowego oraz jego następstwa nie są pewne. 

Aktualnie kryptowaluta SOL oddalona jest od swojego ATH cenowego odnotowanego powyżej 260 dol. o około 63%. To pokazuje pole do dalszych wzrostów. W chwili pisania tego tekstu altcoin ten kosztuje 95,56 dol. za monetę. Jego wartość zaczęła widocznie rosnąć pod koniec października 2023 r. Jeszcze na początku ubiegłego r. można było go nabyć za mniej niż 10 dol. 

Wykres cenowy SOL na giełdzie Coinbase. Źródło: TradingView
Arthur Hayesreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.