BONK napędził sprzedaż produktu Solany, który spisano już na straty | Wiadomości | CrypS.

BONK napędził sprzedaż produktu Solany, który spisano już na straty

Jacek Walewski
Solana [SOL]

Fani memecoina BONK masowo kupują kryptowalutowy telefon Solany. To efekt tego, że cena BONK wzrosła o ponad 1100% w ciągu ostatnich 30 dni. Z miana “kitu” sprzęt ten stał się więc sprzedażowym hitem. 


Telefon za BONK-a

Twórcy smartfona nie kryją radości.

Sprzedaż telefonów Solana wzrosła ponad 10 razy w ciągu ostatnich 48 godzin

– napisał na X współzałożyciel Solany, Raj Gokal.

Wzrost sprzedaży jest tak duży, że inny współzałożyciel Solany, Anatolij Yakavenko, zasugerował już nawet podniesienie ceny za sprzęt, która w sierpniu została obniżona z 999 do 599 USD. Firma wprowadziła obniżkę, bowiem telefon nie sprzedawał się szczególnie dobrze.

Teraz wszystko uległo zmianie. Rzecznik Solany przekazałmediom, że całkowita sprzedaż Sagi, czyli rzeczonego smartfona, przekroczyła w ciągu 48 h „wartość milionów dolarów”. Doszło do tego, że Solana Mobile ogłosiło, że wszystkie przyszłe zamówienia będą ograniczone do tylko jednego urządzenia mobilnego na osobę.

Co ciekawe, 5 grudnia Yakovenko pojawił się w podcaście Unchained Laury Shin i mówił o słabych wynikach sprzedażowych telefonu Saga. Powiedział wtedy, że urządzenie może ostatecznie sprzedać się w łącznej liczbie tylko 50 000 sztuk. Teraz wiele wskazuje na to, że do końca tego roku nakład zostanie wyczerpany i jeżeli popyt się utrzyma, trzeba będzie dokonać “dodruku”.

W tle widać istny blitzkrieg na wykresie kursu BONK, który napędza sprzedaż telefonu. Tym bardziej, że ten jest naprawdę w dobrej cenie.

Drożeje jest samo SOL.

Kryptowalutowy telefon

Dodajmy, że idea kryptowalutowego smartfona nie jest nowa. W 2017 r. produkcję modelu Finney (na cześć Hala Finney’a jednego z early adopterów BTC), ogłosiła firma Sirin Labs. Przy okazji zorganizowała ICO, które miało pomóc w zebraniu środków na stworzenie telefonu.

Sprzęt okazał się interesujący pod kątem technicznym. Zawierał m.in. portfel na kryptowaluty. Do tego samo Sirin Labs słynęło z produkcji telefonów, które trudno podsłuchiwać.

Ostatecznie projekt nie okazał się jednak szczególnie wielkim sukcesem. Mimo promocji nie było o nim głośno. Liczba sprzedanych egzemplarzy zapewne też nie powalała.




reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.