Już dziś Solana zaprezentuje smartfon Saga | Wiadomości | CrypS.

Już dziś Solana zaprezentuje smartfon Saga

Dawid Kucharczyk
saga smartfon solana

Wczoraj wieczorem na profilu Solana na Twitterze ogłoszono datę premiery smartfona Saga. Projekt jest pozycjonowany przez platformę jako „zabójca” Google i Apple.


Według zapowiedzi, prezentacja odbędzie się online na Twitterze i YouTube, a także na oficjalnej stronie projektu. Rozpocznie się ona już dziś o godzinie 17:00 UTC (19:00 czasu polskiego).

Tymczasem na stronie Solana Mobile wciąż można składać zamówienia przedpremierowe. Firma wcześniej obiecywała, że pierwsza dostawa smartfonów zostanie wysłana „na początku 2023 roku”.

Urządzenie jest pozycjonowane jako pierwszy smartfon Web3 z mnóstwem dodatkowych funkcji. Obejmują one na przykład „wbudowany” dostęp do dAppów, handlu na platformach itp.

Smartfon Saga

Smartfon został po raz pierwszy zapowiedziany latem ubiegłego roku. Więcej szczegółów pojawiło się we wrześniu. Wówczas Solana Mobile obiecała, że urządzenie będzie „zabójcą” dla Google i Apple.

Podobno Saga będzie oferować najłatwiejszy i najszybszy dostęp do Web 3 dla użytkownika. To oraz decentralizacja niespotykana u dużych firm technologicznych będą głównymi zaletami smartfona.

Producent planuje na przykład pozostawić otwarty kod źródłowy Saga Interface Control Document i Saga 3D Surfaces. Dzięki temu użytkownicy zewnętrzni będą mogli tworzyć własne aplikacje dla platformy.

Oprócz wbudowanych dAppów i narzędzi do ich tworzenia, smartfon Saga jest wyposażony w procesor, aparat i wyświetlacz klasy premium. Urządzenie kosztuje 1000 dolarów w przedsprzedaży.

saga smartfon solanareklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.