Binance zmienia decyzję w sprawie zakazu prywatnych kryptowalut w Europie | Wiadomości | CrypS.

Binance zmienia decyzję w sprawie zakazu prywatnych kryptowalut w Europie

Patryk Chodyniecki
binance

Giełda kryptowalut Binance postanowiła jak najbardziej dostosować swoją ofertę do obowiązujących przepisów w poszczególnych krajach Unii Europejskiej. Chodzi o zapowiadany zakaz obejmujący handel poszczególnymi prywatnymi tokenami, o którym informowaliśmy w zeszłym miesiącu. Okazuje się, że nie wszystkie tokeny jednak znikną z platformy.


Binance jednak nie usunie prywatnych kryptowalut

Po tym, jak w dniu 31 maja Binance wysłało mailing do swoich klientów z kilku europejskich państw dot. zmian w ofercie handlu kryptowalutami zapewniającymi zwiększoną prywatność i anonimowość transakcji, teraz giełda opublikowała aktualizację, w której informuje o zmianie swojej strategii: 

Po uważnym przeanalizowaniu i zrozumieniu opinii naszej społeczności i kilku projektów, zrewidowaliśmy sposób, w jaki klasyfikujemy kryptowaluty prywatności na naszej platformie. Zrobiliśmy to, by spełniać wymogi regulacyjne obowiązujące w całej UE.

Warto w tym miejscu podkreślić, że chociaż giełda stara się dostosować do przepisów unijnych, to praktyka i życie są o wiele bardziej bardziej skomplikowane, gdyż oprócz ogólnej legislatywy – istnieją również wewnętrzne przepisy każdego państwa członkowskiego. To właśnie taka decentralizacja prawa znacząco utrudnia działanie platform do handlu kryptowalutami w poszczególnych państwa.

Z początku Binance zakładało wycofanie prywatnych kryptowalut dla klientów z Francji, Włoch, Hiszpanii, czy Polski. Zakaz ten miał dotyczyć handlu 12 tokenami i miał obowiązywać od wczoraj, tj. 26 czerwca. Po weryfikacji pewnych przepisów Binance uznało, że wycofane zostanie tylko pięć poniższych tokenów: 

  • BEAM, 
  • XMR
  • MOB, 
  • FIRO,
  • ZEN.

Po oficjalnych informacjach, które mogły budzić niepokój na rynku kryptowalut, wiele projektów postanowiło wyjaśnić powyższą sytuację na Twitterze. Przykładowo Verge Currency opublikowało swoją aktualizację już 22 czerwca i wskazał, że ich token nadal może być sprzedawany na dotychczasowych zasadach: 

Takie zachowanie pokazuje, że monety prywatności chcą uniknąć potencjalnych spadków, więc prewencyjnie informują o chwilowych perturbacjach.

Binance wycofuje się z kolejnego europejskiego państwa

Powiedzmy sobie szczerze – samo zachowanie Binance nie jest kwestią paniki, czy chaosu związanym z walką SEC, lecz dostosowywaniem się do nadchodzących przepisów MiCA, które mają uregulować branżę kryptowalut na terenie UE. Samo wprowadzenie transparentnych przepisów i chęć dostosowania się do nich jeszcze przed wejściem w życie pokazuje, że Binance poważnie patrzy na europejski rynek.

Niestety musimy wspomnieć również o tym, że ekspansja Binance na terenie Europy napotyka na pewne problemy. Obecnie mamy do czynienia z sytuacją, gdzie Binance wycofało wniosek o rejestrację w Austriackim Urzędzie Nadzoru Finansowego (FMA) stwierdzając, że nie chce prowadzić tam działalności.

Żadna ze stron oficjalnie nie wyjaśniła co było powodem zakończenia współpracy. W kuluarach wskazuje się, że regulator wywierał znaczącą presję na Binance, który mogło być po prostu zmęczone tego rodzaju zachowaniem w czasie toczącej się walki z SEC. Oprócz Austrii Binance musi wycofać się także z Holandii i Wielkiej Brytanii

binance



reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.