Byłe państwo członkowskie UE nie chce u siebie Binance | Wiadomości | CrypS.

Byłe państwo członkowskie UE nie chce u siebie Binance

BNB Chain binance

Kraj, który opuścił Unię Europejską 31 stycznia 2020 r., nie jest widocznie tak przychylnie nastawiony do kryptowalut, jak zapowiadał. Choć największa na świecie giełda cyfrowych aktywów pod względem dziennych obrotów nigdy nie prowadziła działalności na jego terenie, oficjalnie anulowała ona rejestrację u lokalnego regulatora branży usług finansowych.


Platforma Binance wycofała się z kolejnego rynku. W ubiegłym tygodniu opuściła Cypr i Holandię. Okazuje się również, że jej spółka zależna z siedzibą w Wielkiej Brytanii oficjalnie wypisała się z Financial Conduct Authority (FCA).

Binance pożegnało UK

Podmiot Binance Markets Limited (BML) posiadał różne pozwolenia od brytyjskiego regulatora nadzorującego branżę finansową na działania na terenie Wielkiej Brytanii. 

Rzecznik największej na świecie giełdy wyjaśnił w rozmowie z mediami, iż decyzja o anulowaniu rejestracji w FCA była podyktowana tym, iż nigdy nie prowadziła ona działalności ani nie oferowała swoich produktów w tym kraju. W związku z tym uznała, że najrozsądniej byłoby złożyć wniosek o wycofanie z tego rynku, ze względu na zalecenia FCA odnośnie do aktualizacji rejestracji. 

Po wyrejestrowaniu u FCA, które nastąpiło 30 maja 2023 r., żaden podmiot od Binance nie jest upoważniony przez tego regulatora do świadczenia usług dla brytyjskich klientów. Zgodnie z aktualizacją z 7 czerwca br. na stronie FCA, Binance nie jest już autoryzowany przez ten organ nadzoru. 

Decyzja ta nie miała jednak wpływu operacyjnego na Binance.com. Co więcej, giełda ta wciąż posiada 5 regulowanych podmiotów na terenie Europy, w tym w Polsce, Szwecji, Hiszpanii, Włoszech i Francji. 

Problemy z regulatorem 

Swego czasu Binance miał konflikt z FCA. W 2021 r. agencja ta nakazała giełdzie zaprzestania wszelkich działań na terenie Wielkiej Brytanii. Obecnie największa na świecie platforma handlowa kryptoaktywami stoi w obliczu pozwów cywilnych od amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), a także od CFTC

BNB Chain binancereklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.