Atak hakerski na dForce, straty to 25 mln USD w ETH i BTC | Wiadomości | CrypS.

Atak hakerski na dForce, straty to 25 mln USD w ETH i BTC

hakerskie ataki na giełdy kryptowalut

Zdecentralizowany protokół finansowy dForce stracił 99% swoich zasobów podczas ataku, do którego doszło sobotniego wieczora.  

Lendf to jeden z dwóch protokołów obsługiwanych przez dForce. Był on świadkiem chwili gdy około 25 milionów dolarów w eterze (ETH) i bitcoinach (BTC) opuszczało portfele dForce. Do ataku doszło późną nocą z soboty na niedzielę. Atak potwierdzono w niedzielę o 8:45. Jak donosi Lendf miał on miejsce na wysokości bloku 9899681.

CoiDesk donosi, że według spekulacji innych twórców DeFi, atak przeprowadzono dzięki imBTC. Jest to stablecoin związany z bitcoinem, stworzony w standardzie ERC 777,  który miał stanowić zabezpieczenie środków. Jego “sfałszowanie” mogło umożliwić atakującemu wyczerpanie środków należących do dForce.

Nie wiadomo czy którykolwiek z użytkowników wypłacił swoje środki, czy też w ręce hakerów trafiła ich całość. Po ataku na rachunku dForce pozostały kryptowaluty warte 18 tysięcy dolarów. Po pewnym czasie jednak kwota ta skurczyła się do 6 USD. Firma wciąż bada szczegóły ataku. Lednf ostrzega przed wpłacaniem środków na swoją platformę.

dForce jest zintegrowaną i interoperacyjną platformą protokołów dla otwartych finansów, która buduje własny ekosystem. Udostępnia ona przestrzeń do tworzenia smart kontraktów oraz zdecentralizowanych usług finansowych. Fundacja dForce zakończyła niedawno rundę strategiczną o wartości 1,5 miliona dolarów, do której w zeszłym tygodniu dołączyły Huobi Capital i chiński bank CMB International (CMBI).

Źródło: CoinDesk

hakerskie ataki na giełdy kryptowalut



reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.