Atak hakerski na dForce, straty to 25 mln USD w ETH i BTC | Wiadomości | CrypS.

Atak hakerski na dForce, straty to 25 mln USD w ETH i BTC

Michał Misiura
hakerskie ataki na giełdy kryptowalut

Zdecentralizowany protokół finansowy dForce stracił 99% swoich zasobów podczas ataku, do którego doszło sobotniego wieczora.  

Lendf to jeden z dwóch protokołów obsługiwanych przez dForce. Był on świadkiem chwili gdy około 25 milionów dolarów w eterze (ETH) i bitcoinach (BTC) opuszczało portfele dForce. Do ataku doszło późną nocą z soboty na niedzielę. Atak potwierdzono w niedzielę o 8:45. Jak donosi Lendf miał on miejsce na wysokości bloku 9899681.

CoiDesk donosi, że według spekulacji innych twórców DeFi, atak przeprowadzono dzięki imBTC. Jest to stablecoin związany z bitcoinem, stworzony w standardzie ERC 777,  który miał stanowić zabezpieczenie środków. Jego „sfałszowanie” mogło umożliwić atakującemu wyczerpanie środków należących do dForce.

Nie wiadomo czy którykolwiek z użytkowników wypłacił swoje środki, czy też w ręce hakerów trafiła ich całość. Po ataku na rachunku dForce pozostały kryptowaluty warte 18 tysięcy dolarów. Po pewnym czasie jednak kwota ta skurczyła się do 6 USD. Firma wciąż bada szczegóły ataku. Lednf ostrzega przed wpłacaniem środków na swoją platformę.

dForce jest zintegrowaną i interoperacyjną platformą protokołów dla otwartych finansów, która buduje własny ekosystem. Udostępnia ona przestrzeń do tworzenia smart kontraktów oraz zdecentralizowanych usług finansowych. Fundacja dForce zakończyła niedawno rundę strategiczną o wartości 1,5 miliona dolarów, do której w zeszłym tygodniu dołączyły Huobi Capital i chiński bank CMB International (CMBI).

Źródło: CoinDesk

hakerskie ataki na giełdy kryptowalut
reklama
reklama