Analitycy wskazują na podejrzaną aktywność wokół stablecoina USDD | Wiadomości | CrypS.

Analitycy wskazują na podejrzaną aktywność wokół stablecoina USDD

Maciej Żerelik
tron stablecoin

Fundusz hedgingowy Oapital, który zarobił pieniądze na upadku UST, zaczął dokonywać dużych transferów w USDD i innych stablecoinach. Na fakt ten zwróciła uwagę firma analityczna Nansen.


Algorytmiczny steblecoin zespołu Tron na krótko stracił powiązanie z dolarem amerykańskim. Cena waloru spadła do poziomu 0,97 USD. W chwili pisania tego tekstu stablecoin jest notowany po około 0,99 USD.

12 czerwca analityk o pseudonimie Res zauważył, że TRON DAO Reserve konwertuje rezerwy USDD ze stablecoinów na BTC i TRX.

Ekspert zwrócił również uwagę na fakt, że zespół Tron obniżył roczną stopę zwrotu (APY) z 30% do 10,9%.

W dniu 13 czerwca TRON DAO Reserve otrzymał 700 000 USDC w celu zabezpieczenia powiązania z USDD z dolarem.

Nadmierne zabezpieczenie

W momencie pisania tego tekstu stablecoin jest wspierany przez rezerwy w wysokości 279% emisji. Res uważa jednak, że uwzględnienie w ich składzie TRX i USDT jest błędne. Zdaniem analityka, monety Tether są zablokowane w smart kontrakcie pożyczkowym JustLend i są narażone na ataki.usdd rezerwa

Przypomnijmy, że szef Tron Foundation Justin Sun zapowiedział uruchomienie USDD w kwietniu. W dniu 10 maja TRON DAO Reserve rozpoczął tworzenie rezerw w celu wsparcia monety.

W czerwcu Sun ogłosił, że deweloperzy zamierzają utrzymać „nadpodaż” USDD na poziomie minimum 130% całej emisji. Według niego zespół wyciągnął wnioski z porażki z UST.

tron stablecoinreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.