Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [02.11.2023] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [02.11.2023]

Kursy kryptowalut 02.11.2023

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 2 listopada 2023 roku.


Spis treści:


Oto najszybszy blockchain na świecie! Przegonił samą Visę

Niedawno twórcy sieci TON przeprowadzili eksperyment, jaką maksymalną prędkość transferu można osiągnąć za jej pośrednictwem. Okazało się, że wynik zdetronizował nawet projekty, które są uważane za najszybsze blockchainy na rynku. By potwierdzić, że osiągnięte rezultaty badania nie są zmanipulowane, jednym z jego obserwatorów była firma zajmująca się audytami smart kontraktów. Czyżby rosła nam nowa ”gwiazda” w branży zdecentralizowanych sieci?

Czytaj więcej: Padł nowy rekord w prędkości przetwarzania transakcji na blockchainie!

Twórcy SafeMoon za kratami. Kurs tokena na dnie

Mamy kolejny skandal na rynku kryptowalut. Jeśli oskarżenia wobec twórców SafeMoon okażą się prawdziwe, będzie to kolejny cios dla naszej branży, a SEC otrzyma nowy argument, by jeszcze bardziej dokręcać śrubę podmiotom z tego sektora. Sprawa toczy się wokół poważnych przestępstw finansowych, w tym m.in. defraudacji 200 mln dolarów.

Czytaj więcej: SafeMoon to powtórka z FTX? Twórcy projektu aresztowani! Kurs SFM leci na łeb na szyję

Bitcoin pojawia się w (na) Cosmosie

Dzięki najnowszej aktualizacji w międzysieciowym protokole komunikacyjnym – Cosmos – możliwy będzie transfer pochodnego tokena nBTC, który odzwierciedla nasze zasoby oraz ich wartość w największej z kryptowalut. Za tym przełomowym wydarzeniem stoi firma Nomic, której prezes zapowiedział wielkie ruchy związane z bitcoinem.

Czytaj więcej: Bitcoin pojawia się na nowym blockchainie

Solana idzie po swoje i to na całego

Rok 2022 był dla Solany bardzo ciężki ze względu na liczne przestoje w działaniu sieci oraz znaczny spadek kursu SOL, zwłaszcza gdy doszło do upadku giełdy FTX. Teraz jednak kryptowaluta podnosi się w wielkim stylu, a jej ekosystem także otrzymuje dużo wsparcia ze strony zewnętrznych podmiotów. Niektórzy nazywają ten projekt ”Zabójcą Ethereum” i doszukują się konfliktu między twórcami obu blockchainów. Z ostatnich wpisów CEO Solany na X wynika jednak, że wraz Vitalikim Buterinem żywią się wzajemnym szacunkiem i sobie kibicują. W każdym razie, jeśli ktoś zainwestował w SOL na początku roku, to teraz może otwierać szampana.

Czytaj więcej: Upadek FTX miał pogrzebać solanę. Teraz altcoin zalicza odrodzenie i skacze o 80% w ciągu miesiąca

Kolejna część naszej serii “Jak Czytać Cenę?”

W kolejnej części “Jak Czytać Cenę” wyjaśniamy podstawy ręcznego badania wykresów z wykorzystaniem arkusza kalkulacyjnego, które będą Ci potrzebne do budowania własnej przewagi i uniezależnienia się od kursów tradingowych.

Czytaj więcej: Jak Czytać Cenę? Część XV: Playbook

W ten sposób Lazarus Group atakowało giełdy kryptowalut

Newsy ze środy

USA regulują AI. Nowe prawo jest bardzo krzywdzące dla firm z tej branży

Stany Zjednoczone tworzą nowe ramy prawne dot. wykorzystania sztucznej inteligencji. Jednakże robią to w podobny sposób, jak w przypadku sektora kryptowalut, czyli po omacku i bez zastanowienia czy dane rozwiązanie faktycznie będzie skuteczne. Część ekspertów twierdzi, że tylko „duzi operatorzy” będą w stanie spełnić nowe zobowiązania narzucone przez USA.

Czytaj więcej: Joe Biden podpisał dokument, który mocno zaszkodzi branży AI. Kursy wielu tokenów poleciały w dół

Nie wybijemy już USDC na platformie Circle

Prezes firmy stojącej za drugim największym stablecoinem na świecie twierdzi, że Circle już dawno powinno się zdecydował na ten ruch. Jeremy Allaire uczula wszystkich, by nie wierzyli w żadne teorie spiskowe ani rozprzestrzeniający się po sieci FUD w związku z najnowszą zmianą. Wszystko jest ponoć w porządku. Przedsiębiorca ma rację, czy jednak jest to próba zamaskowania pewnych kłopotów emitenta USDC?

Czytaj więcej: Circle rezygnuje z ważnej usługi dla klientów detalicznych

Floki Inu vs. Bitget. Która ze stron kłamie w sprawie manipulacji na rynku?

Twórcy Floki Inu wystartowali niedawno z nową platformą, która oferuje wiele ciekawych rozwiązań, między innymi staking niektórych kryptowalut. Nie oszukujmy się, nic tak nie wpływa na rozgłos nowego projektu, jak krążące wokół niego kontrowersje. A w tym przypadku te właśnie się pojawiły, bowiem firma stojąca za słynnym memecoinem pokłóciła się mocno z pewną giełdą i wzajemnie zarzucają sobie manipulacje na rynku oraz przedstawianie nieprawdziwych wersji pewnych wydarzeń.

Kursy kryptowalut 02.11.2023

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.