Bitcoin pojawia się na nowym blockchainie | Wiadomości | CrypS.

Bitcoin pojawia się na nowym blockchainie

Jacek Walewski
Bitcoin [BTC]

Bitcoin (BTC) pojawi się w ekosystemie Cosmos. Stosowna aktualizacja została już wprowadzona i pozwala na korzystanie w tej sieci z tokenów powiązanych z BTC.


Bitcoin w Cosmosie

Cosmos ogłosił, że jego międzysieciowy protokół komunikacyjny (IBC) może od teraz umożliwić przesyłanie nBTC. Nie chodzi więc stricte o bitcoina, ale token reprezentujący nasze prawa własności do głównej kryptowaluty tego rynku.

Cosmos przekazało też, że ów swoisty most bitcoina już „w pełni funkcjonuje”.

Za projektem stoi też firma Nomic, która dodała, że token nBTC jest dostępny na Osmosis, wiodącej zdecentralizowanej giełdzie opartej na Cosmos, oraz w Kujira, zdecentralizowanym ekosystemie.

Nomic zasygnalizowało też , że w sieci pojawiły się już „odbitki” 3 BTC. Dodano też, że najnowsza aktualizacja umożliwia użytkownikom deponowanie bitcoinów i używanie nBTC w różnych aplikacjach Cosmos, co zwiększa skalę wykorzystania tokena, a pośrednio też i BTC.

Do tego dowiedzieliśmy się, że wcześniej istniało już kilka „zdecentralizowanych i bezproblemowych” sposobów używania bitcoina w Cosmos. Sieć jest zresztą znana z łączenia się z kilkoma innymi blockchainami i aktywami, w tym między innymi z Ethereum (ETH) i różnymi tokenami ERC-20, które są oparte na tym właśnie łańcuchu.

Chociaż pełna aktualizacja dodająca obsługę nBTC w sieci Cosmos nie została ukończona przed końcem października, Nomic uspokoiło i przekazało już na początku tamtego miesiąca, że przeprowadziło pewne aktualizacje i testy przed wprowadzeniem ostatecznej aktualizacji.

Warto dodać, że Nomic uruchomiło w styczniu 2022 r. sieć stakingową dla swojego rodzimego tokena NOM.

Przyszłość projektu

Przedstawiciel Nomic rozmawiał nt. nowej inicjatywy z portalem Cryptoslate. Co przekazał mediom? Po pierwsze, to, że bitcoinowy most został sprawdzony i dopracowany pod kątem bezpieczeństwa. To szczególnie ważne, bowiem w ostatnich dwóch latach widzieliśmy, jak cyberprzestępcy z powodzeniem atakowali tego typu projekty.

Powiedziano także dziennikarzom Cryptoslate, że zespół firmy zamierza w przyszłości przekazać część kontroli nad inicjatywą zdecentralizowanej organizacji autonomicznej (DAO). Ta weźmie na swoje barki niektóre elementy zarządzania projektem.
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.