Circle rezygnuje z ważnej usługi dla klientów detalicznych | Wiadomości | CrypS.

Circle rezygnuje z ważnej usługi dla klientów detalicznych

Stablecoin

Emitent stablecoinów, Circle, zaprzestaje świadczenia obsługi kont konsumenckich Circle Mint. 


Circle wycofuje wsparcie dla dotychczasowych kont konsumenckich i powiadomiło konsumentów indywidualnych o tej decyzji. Zamknięcie kont nie dotyczy kont biznesowych ani instytucjonalnych Circle Mint

– przekazał mediom rzecznik firmy.

Circle mówi “nie”

Circle we wtorek wysłało do klientów mailing dot. zakończenia wsparcia ze strony firmy dla kont konsumenckich z zerowym saldem, które zostaną zamknięte w dniu 30 listopada.

Co to oznacza w praktyce? To, że użytkownicy chcący wybić jednostki stablecoina Circle, takie jak USDC i EURC, będą musieli zwrócić się w tym celu do innych platform.

Wiele hałasu na temat Circle ograniczającego pojedyncze osoby w korzystaniu z Circle Mint. Nie ma tu nic nowego. Od lat nie pozwalamy osobom fizycznym na otwieranie kont na Circle, a od lat jesteśmy także instytucją

– napisał dyrektor generalny Circle, Jeremy Allaire.

Mamy wspaniałych partnerów detalicznych na całym świecie, w tym naszego partnera strategicznego Coinbase, który oferuje doskonały dostęp detaliczny do USDC bez opłat

– dodał.

Wskazał na to, że jest to ”jedyna zmiana” dot. “kilku tysięcy indywidualnych kont użytkowników, które były u nas nadal otwarte”. Te “nie będziemy już ich obsługiwać”. Allaire poprosił również społeczność ozignorowanie FUD-u, teorii spiskowych itp.”

Tether nadal obsługuje konta indywidualne

Największy konkurent Circle – Tether – nadal jednak obsługuje indywidualne konta konsumenckie. Tyle że z minimalnym limitem 100 000 USD.

Tether umożliwia zarówno klientom indywidualnym, jak i korporacyjnym uczestnictwo w pierwotnym rynku emisji i wykupów

– powiedział mediom dyrektor generalny Tethera, Paolo Ardoino.

Do dziś zresztą Tether pozostaje największym emitentem stablecoinów na rynku, z łączną podażą tokena USDT na poziomie około 91 miliardów USD. Circle może pochwalić się dużo niższą łączną podażą – około 27 mld USD.

Teorie spiskowe

Oczywiście, jak to zwykle bywa, w sieci pojawiły się już różne teorie dot. nowego ruchu ze strony Circle. Niektórzy sugerują, że firma może chcieć ograniczyć sieć indywidualnych kont, bowiem zmaga się z konsekwencjami działań przestępców, które mogą podważyć wiarygodność jej działalności.

Inni wskazują na to, że zamknięcie kont może być częścią działań związanych z cięciem kosztów lub restrukturyzacją prowadzoną przez Circle.
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.